اتصالات گالوانیزه (Galvanized Fitting)

لوله-گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه (Galvanized Fitting)

اتصالات گالوانیزه (Galvanized Fitting) 1024 876 مدیرسایت آهن یک

اتصالات گالوانیزه (Galvanized Fitting) : لیست قیمت اتصالات گالوانیزه بصورت دنده ای و به دو صورت

اتصالات گالوانیزه سفید و اتصالات گالوانیزه سیاه تولید و در صنایع آب ، گاز ، بخار ، هوا و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

روش ساخت اتصالات گالوانیزه به دو صورت گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد

صورت می پذیرد. به عنوان مثال ، مقدار سیلیکون و فسفر موجود

در اتصالات گالوانیزه شدیدا ضخامت و ظاهر پوشش گالوانیزه را تحت تاثیر قرار می دهد

.مقدار ۰.۰۴ % سیلیکون یا بیشتر

و یا مقدار ۰.۰۵ % فسفر یا بیشتر در اتصالات گالوانیزه منجر به ضخیم شدن پوشش می شود ،که شامل آلیاژهای آهن –روی می باشد.

کربن ، سولفور و منگنز موجود در اتصالات گالوانیزه اثر کمی در ضخامت پوشش گالوانیزه دارد.

لوله گالوانیزه چیست

  • گالوانیزه چیست:

برای محافظت از خوردگی و آسیب پذیری فلزات توسط عمل گالوانیزاسیون، پوششی از فلز روی را بر روی این گونه فلزات آسیپ پذیرقرار می دهند این پوشش متشکل از لایه ی روی و ترکیباتی از آهن می باشد. این نوع فلزات کاربرد زیادی در صنعت دارد. (آهن و فولاد)

لوله گالوانیزه

ضریب هیزم ویلیام این لوله بر حسب اینچ می باشد

طول لوله های گالوانیزه شش متر می باشد.

اتصالات آن قفل ، کمربند و برشن است.

این لوله ها به وسيله دنده پيچي به يكديگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندي مي شوند

لوله های گالوانیزه را می توان به طور کلی به دو دسته عمده بخش بندی کرد

  • ۱- لوله های آهنی گالوانیزه:

این لوله ها با رنگ تیره و خاکستریشان است که شناخته می شوند و عموما به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند . جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده می باشد . به این لوله ها ، لوله های با درز نیز می گویند که درز آن توسط دستگاهایی به هم متصل شده و جوش می خورند و در فلز روی مذاب، فرو برده می شود.

  • ۲- لوله های فولادی گالوانیزه:

بیشترین استفاده عمده این لوله ها برای تهویه است همچنین در تخلیه فاضلاب نیز کاربرد داشته .جنس این لوله ها از فولاد نرم بوده و جهت افزایش مقاومت و آسیب پذیری در برابر خوردگی ، اسید ها و زنگ زدگی ها در وان محتوی از فلز روی (گالوانیزه) قرار می دهند.

لوله,لوله های روکش دار,لوله های روکش دار فلکسی,لوله های گالوانیزه,لوله های فولادی,لوله های گالوانیزه و فولادی,لوله های فولادی وگالوانیزه,لوله,لوله های روکش دار,لوله های روکش دار فلکسی,لوله های گالوانیزه,لوله های فولادی,لوله های گالوانیزه و فولادی,لوله های فولادی وگالوانیزه,لوله,لوله های روکش دار,لوله های روکش دار فلکسی,لوله های گالوانیزه,لوله های فولادی,لوله های گالوانیزه و فولادی,لوله های فولادی وگالوانیزه, لوله های گالوانیزه چیست و انواع آنها

 

لوله‌های گالوانیزه

  • لوله‌های گالوانیزه خود به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. لوله‌های فولادی گالوانیزه 
  2. لوله‌های آهنی گالوانیزه

این دو نوع در بازار به لوله‌های آهنی سفید معروفند و عموماً بین این دو فرقی گذاشته نمی‌شود، در صورتیکه لوله‌های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک‌تر و براق‌تر هستند .این نوع لوله‌ها گاهی برای تخلیه  لوله‌های فولادی گالوانیزه در لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می‌شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای تهویه است. جنس این لوله‌ها از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می‌دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگیها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می‌کنند. این نوع لوله‌ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می‌باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می‌کنند.واین لوله ها خیلی به آب عادت دارند و برخورد آب آن ها موجد سخت شدن این لوله ها می شود.

لوله‌های آهنی گالوانیزه

1لوله-گالوانیزه-گلخانه

جنس این لوله‌ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه‌های درز جوش بهم جوش داده می‌شود و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می‌برند. به همین علت آنها را لوله‌های با درز نیز می‌گویند. این نوع لوله‌ها از رنگ تیره و خاکستریشان شناخته می‌شوند؛ و عموماً به دو صورت سبک و متوسط تولید می‌شوند. کلیه لوله‌های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه‌های ۶ متری و دو سر دنده با قطر ۱/۲ اینچ تا ۸ اینچ تولید می‌گردند. قر این لوله‌ها معمولاً‌ قطر اسمی است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است. همچنین در بازار این لوله‌ها را بر اساس نمره می‌شناسند. لوله‌های گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می‌شوند.

این نوع لوله گالوانیزه گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک

به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای تهویه است .

جنس لوله آهنی گالوانیزه

جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن

توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شود

و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند . به همین علت آنها را لوله های با درز نیز می گویند .

این نوع لوله ها از رنگ تیره و خاکستریشان شناخته می شوند .و عموماً

به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند .کلیه

لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده

با قططر اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردند . قر این لوله ها معمولاً‌قطر اسمی

است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است .

جنس لوله گالوانیزه

جنس این لوله از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگیها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می کنند . این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند .

لوله گالوانیزه در بازار

همچنین در بازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند . لوله های گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می شوند .

اتصال لوله گالوانیزه به روش جوشکاری

نکته : از اتصال این لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و

سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده می نماید و تنفس آن ایجاد مسمومیت کرده و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی می شود .

ویژگی های لوله های فولادی گالوانیزه

لوله های فولادی گالوانیزه می توان تقریبا در همه جا یافت می شود.

بسیاری از افراد در خانه های قاب فولاد زندگی می کنند،

و ساختمان های اغلب با سقف فولاد گالوانیزه ساخته شده است.

بخش های فولاد های متعدد در خودرو هایی که کمک

به محافظت از آنها را از آب و هوا وجود دارد، و آن را در بسیاری از برنامه های کاربردی

دریایی به دلیل توانایی خود را به مقاومت در برابر نمک و عناصر استفاده می شود.

علاوه بر ارزان، با دوام و موثر بودن، این فلز همچنین محبوب است، زیرا می تواند بازیافت و استفاده مجدد چند بار.

استفاده از لوله های فولادی گالوانیزه

لوله گالوانیزه است که عمدتا برای انتقال گاز، حرارت، لوله .Galvanized برای آب استفاده می شود، زنگ لوله و آب در لوله زرد تبدیل شدن به یک چند سال بعد، نه تنها آلوده اتصالات تمیز، و مخلوط با باکتری؛ خوردگی ناشی از محتوای بالای فلزات سنگین در آب، که باعث آسیب جدی به بدن انسان health.The 60 و ۷۰ ثانیه، کشورهای توسعه یافته در جهان شروع به توسعه مواد لوله جدید برای غیر فعال کردن لوله گالوانیزه gradually.China وزارت ساخت و ساز و چهار وزارتخانه دیگر ارسال تمدن برای غیر فعال کردن لوله گالوانیزه از سال ۲۰۰۰٫

نشان-E فولاد

نشان-E فولاد با ارائه انواع لوله گالوانیزه، از جمله ج اربون گالوانیزه لوله ها، لوله های گالوانیزه ضد زنگ و لوله های گالوانیزه جوش است که گذشت GB / T3090-2000. گیگابایت / T3091-2001، ASTM استاندارد A53-2006. لیست قیمت گالوانیزه سپنتا سنگین