افزایش تولید فولاد در ایران

افزایش تولید فولاد در ایران

افزایش تولید فولاد در ایران 150 150 مدیرسایت آهن یک

افزایش تولید فولاد در ایران

طبق گزارشات و تحقیقات گروه بازرگانی آهن یک ظرفیت تولید فولاد در گذشته ۲۱ میلیون تن بوده است که در ۴ سال گذشته به ۳۳ میلیون تن رسیده است.

تجارت فلز در صحنه بین‌المللی در سال ۲۰۱۶ حدود ۲ هزار میلیارد دلار بوده که ۴۳ درصد آن به فولاد اختصاص یافته است؛ فولاد تأثیر زیادی در توسعه اشتغال کشورها دارد و چین با استفاده از این صنعت ظرفیت اشتغال خود را حفظ کرده و یکی از شاخصه‌های اقتصادی این کشور تولید فولاد است.

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با بیان اینکه ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد و تلاش بیشتری باید توسط مسؤولان صورت گیرد، گفت: صادرات فولاد کشور در سال ۹۱ به ۵۰۰ هزار تن هم نمی‌رسید اما امسال به تولید ۸ میلیون تنی در فولاد رسیده‌ایم و در اقتصاد مقاومتی باید به حوزه فولاد توجه ویژه شود. البته هدف ما رسیدن به ظرفیت تولید ۵۵ میلیون تن است.

اقدامات موثر برای افزایش تولید فولاد

کرباسیان رئیس هیأت عامل ایمیدرو و یکی از سهامداران فولاد مبارکه اذعان داشت: در رابطه با فولاد مبارکه بحث آب مسأله اساسی است که با استفاده از تکنولوژی‌های روز صرفه‌جویی در مصرف آب باید صورت گیرد؛ طرح‌های صرفه‌جویی مصرف آب و انرژی در شرکت فولاد مبارکه تاکنون به خوبی محقق شده است.

وی با تأکید بر اهمیت الگوی‌گیری از زنجیره تولید شرکت فولاد مبارکه یادآور شد: زنجیره کامل تولید باید در شرکت‌های بزرگ صنعتی نیز تشکیل شود چرا که صادرات در آن‌ها افزایش یافته و در نتیجه منجر به توسعه و رونق اقتصادی کشور خواهد شد. همچنین ایشان ابراز داشتند: جوانان نباید اشتباهات چندین سال قبل مدیریتی کشور را تکرار کنند و باید با کسب تجربه از گذشته، آینده بهتری را برای کشور رقم بزنند.

آخرین اخبار تحلیلی بازار فولاد را از وبلاگ آهن یک دنبال کنید.