افزایش تولید فولاد

افزایش-تولید-فولاد

افزایش تولید فولاد

افزایش تولید فولاد 1920 1200 مدیرسایت آهن یک

افزایش تولید فولاد آری یا خیر؟!

این اخبار که ناشی از افزایش تولید فولاد می باشد به شرح زیر است

میزان صادرات و تولید خام فولاد زیر ذره بین ریزبین تیم خبره ی شرکت آهن یک  !طبق این بررسی خبری خوش از افزایش تولید فولاد به گوش می رسد و در واقع رشد ۸۴ درصدی میزان صادرات فولاد و همچنین رشد ۱۵ درصدی تولید خام این محصول در ایران طی ۸ ماهه سال ۹۶ ،خبرساز شد وباعث امیدواری فولادیان شد.

همچنین  برآورد شرکت ، شرکت‌های  فولاد‌ساز کشور امسال بالغ بر دومیلیون هزار تن فولاد خام بیشتر از سال گذشته تولید کردند.

عدم وجود  ظرفیت خاموشی در صنعت فولاد در سال جاری 

به گزارش کارشناسان آهن یک به نقل از کارشناس فولاد ،رضا زائرحیدری، کارشناس صنعت فولاد نیز با اشاره به افزایش میزان صادرات و تولید فولاد کشور می‌گوید:

از آنجا که امسال مصرف سرانه فولاد در کشور افزایش داشته، به نظر می‌رسد کنترل صادرات اقدامی ضروری باشد. سال گذشته مصرف سرانه حدود ۲۱۰ کیلوگرم برای هر نفر بوده است، این در حالیه که او مصرف سرانه امسال را حدود ۲۵۰ کیلوگرم برای هر نفر پیش‌بینی کرد. در واقع اگر بخواهیم روند صادرات را حفظ کنیم باید تولید را افزایش دهیم و هیچ ظرفیت خاموشی در صنعت فولاد نداشته باشیم، تنها در این صورت است که هم توان تامین بازار داخلی را خواهیم داشت و هم توان حفظ بازارهای خارجی.

آهن یک  در ادامه می‌گوید: در حال حاضر ما در بخش خصوصی و واحدهای القایی ظرفیت‌های خالی داریم، همچنین شرکت‌هایی وجود دارند که به دلیل قیمت پایین فولاد و رکود در سال‌های گذشته تعطیل شده‌اند، همچنین یکی از کوره‌های بلند ذوب آهن نیز به دلیل قیمت پایین فولاد در سال گذشته خاموش شد که به نظر می‌رسد در صورت ثابت بودن رشد قیمت‌های جهانی فولاد و توجیه داشتن صادرات، می‌توان این بخش‌ها را به چرخه تولید اضافه کرد تا هم نیاز داخل به خوبی تامین شود و هم جریان صادرات مانند سال گذشته ادامه داشته باشد. فولادسازان کشور در سال گذشته حدود ۱۷ میلیون تن فولاد تولید کردند در حالی‌که ظرفیت اسمی صنعت فولاد ایران حدود ۲۱ میلیون تن است. به این ترتیب به نظر می‌رسد اگر جذابیت صادرات به علت رشد قیمت‌های جهانی پایدار باشد، بتوان روی ظرفیت‌های خاموش صنعت فولاد حساب کرد تا هم از کاهش عرضه و شوک قیمتی به بازار داخلی جلوگیری شود و هم روند صادرات و ارزآوری فولادسازان تقویت شود.

حال باید دید آیا فولادسازان قادر به ایجاد این نقطه تعادل در صادرات و تامین بازار داخل خواهند بود؟

از اینکه از وبلاگ آهن یک دیدن کردید از شماممنونیم.