افزایش سرعت تولید فولاد ایران

افزایش سرعت تولید فولاد ایران

افزایش سرعت تولید فولاد ایران 150 150 مدیرسایت آهن یک

افزایش سرعت تولید فولاد ایران

شرکت آهن یک که یکی از واردکنندگان لوله مانیسمان و از فعالان برجسته بازار آهن آلات میباشد طبق تحلیل بازار فولاد در ایران طی تحقیقات همکاران ما دراین عرصه اطلاعات مختصر و مفیدی را در اختیار علاقه مندان به وبلاگ آهن یک و همچنین همکاران فعال دراین عرصه در وبلاگ آهن یک قرار داده است.

به گزارش خبرنگار آهن یک از ايرنا، «عبدالمجيد شريفي» امروز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: توليد فولاد ايران به عنوان بزرگ ترين توليدکننده خاورميانه، در ۱۱ ماه سال جاري ميلادي در مقايسه با مدت مشابه پارسال ۲۰٫۶ درصد رشد کرد.
شريفي يادآوري کرد: در ۱۱ ماهه سال ۲۰۱۷ بيش از يک ميليارد و ۵۶۳ تن فولاد در جهان توليد شد که در مقايسه با مدت مشابه ۲۰۱۶ رشد ۵٫۴ درصدي داشته است.
وي گفت: در اين مدت چين توانست بيش از ۷۶۵ ميليون تن فولاد توليد کند که در مقايسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۶ از رشد ۵٫۷ درصدي برخوردار شد. اين کشور در ماه نوامبر ۲۰۱۷ ميلادي ۶۶ ميليون تن فولاد توليد کرد.

آمار تولید این شرکت

رييس هيات مديره شرکت فولاد جنوب کيش گفت: اين شرکت در ۹ ماهه پارسال موفق شد ۴۲۰ هزار تن شمش فولاد توليد کند.
به گفته وي، اين شرکت در ۹ ماهه امسال موفق به توليد بيش از ۶۴۰ هزار تن فولاد شد که با رشد ۵۰ درصدي توليد شمش در مقايسه با مدت زمان مشابه همراه بود.
اين مسئول اعلام کرد: اين شرکت پس از ۱۵ ماه بهره برداري از فاز يک فولادسازی، با ثبت رکوردهاي متعدد به توليد بيش از ۹۵ هزار تن در يک ماه دست پيدا کرده و به ظرفيت اسمي ساليانه يک ميليون و ۲۰۰ هزار تن نزديک شده است.
به گفته وي، رساندن توليد روزانه کارخانه هاي احياي مستقيم به پنج هزار و ۴۸۴ تن آهن اسفنجي در چهارم دي ماه يک رکورد به شمار مي رود.

کارخانه هاي احياي مستقيم و فولادسازی در آذرماه نيز به رکورد ماهيانه ۹۵ هزار و ۲۳۳ تن در توليد شمش فولاد و ۱۵۶ هزار و ۷۷۳ تن در توليد آهن اسفنجي رسيد و قرار است سال آينده ۲۰ درصد بيش از امسال شود.
شريفي بيان کرد: در اين مدت بيش از ۸۰ درصد محصولات بيلت شرکت به تايلند، تايوان، عمان، امارات، فليپين، پاکستان، چين و… صادر شد که ارزش صادراتي آن ۲۵۰ ميليون دلار بود و

رايزني براي يافتن بازارهاي جديد در کشورهاي آفريقايي ادامه دارد.
همچنين ۵۳۸ هزار تن از ۶۴۰ هزار تن شمش توليد شده اين شرکت از ابتداي سال تا پايان آذرماه صادر شد که بيش از ۸۴ درصد توليد امسال را شامل مي شود.
بر پايه برنامه هاي اين شرکت، قرار است تا پايان سال نيز ماهيانه بيش از ۸۰ هزار تن فولاد به بازار هاي هدف صادر شود.

 

با کمال تشکر از همیاری شما با وبلاگ آهن یک.