افزایش قیمت آهن همراه با افزایش قیمت دلار

افزایش قیمت دلار

افزایش قیمت آهن همراه با افزایش قیمت دلار

افزایش قیمت آهن همراه با افزایش قیمت دلار 960 540 حسنی

روز گذشته همزمان با اقدام رییس جمهور امریکا در اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمانی تروریستی قیمت دلار شروع به افزایش نمود. و همزمان با این افزایش قیمت دلار قیمت آهن نیز با افزایش همراه بود.

قیمت آهن و فولاد در روز گذشته در تقریبا تمام محصولات افزایشی ۳۰۰ تا ۶۰۰ تومانی داشت. که امروز نیز این افزایش قیمت ادامه داشت.

این در حالی است که تولید آهن و فولاد کشور نسبت به سال گذشته با افزایش ۷٫۶ درصدی داشته است.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا از سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو)، در ماههاي ژانويه (۱۱ دي تا ۱۱ بهمن)و فوريه(۱۲ بهمن تا ۹ اسفند)، چهار ميليون و ۲۴۵ هزار تن فولاد خام ( مياني) توليد کرد. که اين رقم در مدت مشابه سال گذشته ميلادي، سه ميليون و ۹۴۵ هزار تن بود.
۶۴ کشور فولادساز جهاني در ۲ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ ميلادي، ۲۸۷ ميليون و ۶۰۹ هزار تن فولاد خام توليد کردند. که در مقايسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۲۷۷ ميليون و ۱۹۱ هزار تن)، ۳٫۷ درصد افزايش نشان مي دهد. که به ترتيب کشورهاي چين (۱۴۹٫۵ ميليون تن)، هند (۱۷٫۹ ميليون تن)، ژاپن (۱۵٫۸ ميليون تن)، آمريکا (۱۴٫۴ ميليون تن) و کره جنوبي (۱۱٫۸ ميليون تن) پنج کشور شاخص در اين دوره زماني بودند.

ميزان توليد ماه فوريه ۲۰۱۹ ميلادي، ۲ ميليون و ۱۵ هزار تن بود. که نسبت به رقم توليد ماه ژانويه ۲۰۱۹ ميلادي (۲ ميليون و ۲۳۰ هزار تن)، ۹٫۶ درصد کاهش نشان مي دهد.
به گزارش ايرنا، توجه جدي به توسعه زيرساخت‌هاي صنعت فولاد ايران در سال‌هاي گذشته سبب شد. که اين فلز راهبردي در سال ۲۰۱۸ با پيشرفتي قابل‌توجه همراه باشد. و در ميان کشورهاي توليدکننده فولاد جهان، ايران را بالاترين درصد رشد را بدست آورد. و اکنون دهمين فولاد ساز جهان شناخته مي شود.

تمام اینها درحالی است. که نیاز داخلی حتی نیمی از این مقدار نیست. و فقط جو روانی موجود در بازار و سود جویی تولید کنندگان و فروشندگان کلان باعث این افزایش بی رویه قیمت شده است.