افق روشن در انتظار ورق فولادی

افق روشن در انتظار ورق فولادی

افق روشن در انتظار ورق فولادی 150 150 مدیرسایت آهن یک

افق روشن در انتظار ورق فولادی

بر اساس تحقیقات کارشناسان گروه بازرگانی آهن یک روند قیمت ورق فولادی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ماه های پایانی سال ۹۵ صعودی بوده که یکی از عوامل مهم این امر افزایش نرخ دلار است.

وضعیت شرکت فولاد مبارکه اصفهان در بورس کالا

شرکت فولاد مبارکه اصفهان پس از اعلام تعدیل مثبت ۲۶ درصدی و افزایش سود هر سهم به مبلغ ۶۸۶ ریال در جریان معاملات روز جاری با رشد ۱٫۶ درصد بازگشایی شد. پیش بینی افزایش درآمد فروش به مبلغ ۱۱،۷۸۸ میلیارد ریال ناشی از افزایش نرخ فروش محصولات و همچنین پیش بینی کاهش بهای تمام شده کالای فروش رفته به مبلغ ۱،۸۸۹ میلیارد ریال به دلیل تغییر در مقدار مصرف و نرخ خرید مواد اولیه و مصرفی از جمله دلایل تعدیل سود هر سهم بوده است.

همچنین تقاضای مناسب برای محصولات شرکت در بورس کالا نیز شرایط مناسبی را برای فولاد به همراه داشته به طوریکه در جریان معاملات روز گذشته محصولات شرکت از جمله ورق گرم نوع B و C، ورق گالوانیزه، قلع اندود و سرد با ارزشی حدود ۵۴۲ میلیارد تومان به فروش رسید. شرکت براساس اطلاعیه منتشره تصمیم به عرضه ورق گرم C با قیمت پایه ۲۳۵۰۰ ریال داشت که با توجه به ثبت تقاضای بیش از ۴۹ هزار تن وارد رقابت شد و نهایتا ۲۵۳۰۰ تن از این ورق با میانگین قیمت ۲۳۸۱۰ ریال فروخته شد.

پیش بینی وضعیت قیمت ورق فولادی فولاد مبارکه اصفهان

همچنین در جریان معاملات روز گذشته معامله ورق گرم B تحویل ۳۱ فروردین۹۷ با متوسط قیمت ۲۵۴۵۰ ریال انجام شد. با توجه به نوسانات قیمت دلار و رسیدن به سطوح ۵۰۰۰ تومانی به نظر می رسد روند تثبیت و صعود ورق این شرکت در روزهای پایانی سال رنگ و لعاب بیشتری به خود بگیرد و در صورت رشد قیمت محصولات، پیش بینی سود فولاد مبارکه برای سال ۹۷ نیز از تصور بازار فراتر رود.

اخبار مربوط به تحلیل بازار آهن آلات را در وبلاگ آهن یک بخوانید.

})