انواع تیرآهن

قیمت-تیر-آهن

انواع تیرآهن

انواع تیرآهن 295 226 مدیرسایت آهن یک

انواع تیرآهن

گروه آهن یک به عنوان یکی از وارد کنندگان لوله مانیسمان چینی محسوب می شود طی سابقه چندین ساله آهن آلات اطلاعات مختصر و مفیدی که کارشناسان گروه آهن یک به دست آورده اند را راجع به تیر آهن و انواع آن در اختیار علاقمندان به وبلاگ آهن یک قرار دهد :

تیرآهن IPE و INP به ارتفاع ۶۰۰-۸۰ میلیمتر و تیرآهن IPB  به لرتفاع ۱۰۰۰-۱۰۰ میلیمتر تولید می شود. کاربرد تیرآهن در ساختمان به صورت ستون ,خرپا , نعل درگاه , تیر در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری استفاده می شود.

تیرآهن IPE

این تیرآهن معمولی و استاندارد I شکل در ایران وجود دارد. این تیرآهن طبق استاندارد اروپا تولید می شود و ضخامت بال آن ثابت است.محصولات کشورهای اروپایی و ایران بیشتر از این نوع می باشند. بارزترین مشخصه این نوع تیرآهن اینست که اگر از دو سر تیرآهن به آن بنگرید ؛ ضخامت بالهای آن در ابتدا و انتها کاملا یکنواخت می باشد. بطور معمول نقشه ساختمان هایی که توسط مهندسین کشورمان تهیه می گردد براساس این استاندارد بوده و لذا این نوع تیرآهن از محبوبیت بیشتری در میان مشتریان برخوردار است.

تیرآهن INP

تیرآهن I شکل که ضخامت بال آنها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می یابد که این استاندارد کارخانجات روسیه و چین می باشد. نازکی بالها در ابتدا و ضخیم شدن تدریجی آن در انتها می باشد بطوریکه  اگر از سر تیرآهن به دقت به آن بنگرید شیب ملایمی را در ضخامت بالها مشاهده خواهید نمود . لازم به ذکر است مقاومت و باربری یک سایز تیرآهن از نوع INP  کمتر از نوع IPE  بوده و از نظر قیمت ارزانتر است.

تیرآهن IPB

تیرآهن H یا تیرآهن های عریض که در آنها طول بال ها  نسبت به تیرآهن های IPE  افزایش یافته است.

علامت V  نشان دهنده سنگین بودن و علامت L  نشان دهنده سبک بودن تیرآهن می باشد. به عنوان مثال IPBV  نشان دهنده تیرآهن عریض سنگین و IPBL  نشان دهنده تیر آهن عریض سبک می باشد.

با تشکر از همراهی شما با وبلاگ آهن یک