انواع ورق فلزی | معرفی محصولات استیل

ورق-استیل

انواع ورق فلزی | معرفی محصولات استیل

انواع ورق فلزی | معرفی محصولات استیل 600 400 آهن یک

انواع ورق فلزی و معرفی محصولات استیل : ورق رنگی – ورق روغنی – ورق آجدار – ورق گالوانیزه – ورق استیل – ورق مسی – ورق سیاه – ورق کرکره ای – تین پلیت – ورق آلوزینک – ورق اسیدشویی و ..

ورق گالوانیزه(Galvanized sheet):ورق-استیل

فولاد گالوانیزه به عنوان یک ورق فولاد کربنی با پوشش روی در هر دو طرف تعریف شده است. دو پروسه اصلی برای تولید فولاد گالوانیزه وجود دارد: گرم شدن دائمی و الکترو گالوانیزه. فرایند گرم شدن ورق به این صورت است که با عبور دادن ورق فلزی از روی مذاب است، در حالی که فرآیند الکترو گالوانیزه شامل استفاده از روی از طریق الکترولیتی است.در نهایت یک لایه روی بر روی ورق پوشش داده خواهد شد.

جالب است بدانید علاوه بر اینکه این لایه روی سازگار با محیط زیست است از ورق فلزی نیز در برابر خوردگی و اکسید شدن محافظت می کند.
این گالوانیزه شدن برای زمانی مناسب است که فلز در تماس با آب و اکسیژن است.
ورق گالوانیزه در سقف شیروانی ها، گلخانه ها و هر جایی که در آن امکان این وجود که سطح آن پوسیده و خورده شود به کار می رود. هر چه روی بکار رفته در آن بیشتر باشد مقاومت ورق نیز بیشتر می شود.
و اکثرا در جاهای مرطوب استفاده می شود زیرا حتی اگر پوشش آن شکستگی پیدا کند از زنگ زدن محفوظ می ماند.

ورق رنگی(Colored iron sheet):ورق-رنگی

معمولا ورق های گالوانیزه با پاشیدن رنگ توسط دستگاه مخصوص آن، رنگ می شوند. در کل ورق رنگی دارای تنوع گسترده ای در رنگ و شکل هستند و برای کاربردهای متنوعی بکار می روند.

كاربردهاي ورق رنگي: صنايع ساختمانی : سقف و بدنه انبارها و كارگاهها ، سقف و.. لوازم خانگي : بدنه يخچال ، آبگرمكن ، اجاق گاز ، ماشين لباس شويي و … صنايع فلزي : كابينت ، تجهيزات اداري ، پارتيشن ، بدنه کامپيوتر و … صنعت حمل ونقل : ساخت كانتينر ، سردخانه ها و كاروانهاي ثابت و متحرك و ….

ورق اسید شوئی:

این نوع از ورق را با اسید کلریدریک چربی های روی ورقی که به ضخامت دلخواه رسیده است آغشته می کنند. این ورق از ورق‌های سیاه (ورق های گرم نوردیده) تولید می‌شود. ورق اسید شویی شده از ورق گرم تولید می شود که طی پروسه ای زغال ها و ناخالصی های روی سطح آن توسط اسید گرفته می شود و حالتی براق و روغنی پیدا می کند. ورق اسید شویی را در مصارف ساختمانی، تولید مخازن گاز، اتومبیل سازی و… بکار می برند.

ورق روغنی(Oiled Sheets):

ورق روغنی که از نورد سرد تولید میشود و دارای کیفیت بالایی هستند، این ورق به دلیل ظاهر براق آنها به ورق روغنی معروف است. بیشتر در مواردی که کیفیت ظاهری محصول از اهمیت بالایی برخوردار است، کاربرد دارد.

انواع ورق روغنی: ورق‌های روغنی معمولی (مانند ورق روغنی st12)- ورق‌های روغنی نیمه کشش (مانند ورق روغنی st13)- ورق‌های روغنی فوق کشش (مانند ورق‌های روغنیst14)

ورق آلومینیوم(Aluminum sheet):

از پر کاربرد ترین نوع ورق است که کاربرد طولانی مدتی در عرصه صنعت دارد. این ورق در بازار جهانی تولید انبوهی دارد و به صورت ورق های نازک و سبک تولید می شود. انعطاف پذیری، مقاومت بالا، ظاهری براق و تمیز و قیمت مناسب جز ویژگی های این نوع از ورق است.

توليد لوله و پروفيل، اتومبیل سازي قسمتهاي ساختماني و چرخ اتومبيل قطعات خودرو و اجزاء داخلي آن رينگ و شاسي، لوله سازي توليد انواع لوله هاي انتقال آب ، نفت و گاز، توليد مخازن گاز و مايع و تحت فشار.

قابل توجه شما مشتریان و کارفرمایان گرامی به منظور کسب اطلاعات بیشتر راجع به انواع ورق فلزی و کلیه محصولات فولادی و یا استعلام قیمت از طریق شماره تلفن زیر با کارشناسان شرکت آهن یک تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۹۰۱۶

شما نیز می توانید روزانه با مراجعه به سایت آهن یک به  مناسب ترین لیست قیمت محصولات ما دسترسی پیدا کنید.

استیل(steel):

استیل دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی، مقاومت بالا و سختی. همچنین دارای درجه حرارت بالا و به راحتی ماشینکاری و جوش داده می شود و در پروژه های تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد که در معرض محیط های خورنده تر مانند اسیدها، مواد شیمیایی، پتروشیمی و محیط های تازه و نمکی قرار دارند. لوله فولادی ضد زنگ نیز به طور گسترده در برنامه های کاربردی معماری استفاده می شود.

لوله های استیل(Steel pipes)لوله-استیل

لوله های استیل برای برنامه های کاربردی ساختاری و لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند. دارای سختی و مقاومت بالا در برابر خوردگی می باشد. لوله فولادی ضد زنگ (stainless steel) در ابعاد ۱/۲ “تا ۳۶” در قطر خارجی (OD) و برنامه های ۰۵S تا ۸۰S و برای ضخامت دیواره (WT) بزرگتر است. این لوله ها به صورت درزدار و بدون درز (مانیسمان) عرضه می شوند. لوله های فولادی جوش داده شده برای برنامه های ساختاری که در معرض خوردگی مانند برنامه های کاربردی دریایی و خارجی قرار دارند استفاده می شوند.

  • لوله استیل بدون درز یا مانیسمان : لوله مانیسمان در ابتدا حرارت داده می شود و ‏سپس اکسترود شده، تحت فشار قرار میگیرد.  این فرآیند یک لوله بدون ‏درزرا به صورت کاملا یکنواخت بدون هیچ نقطه جوشی تولید خواهد شد. و به دلیل همین که این لوله فاقد نقطه جوش است از لوله درزدار پر کاربرد تر می باشد.
  • لوله استیل درز دار : لوله های استیل درزدار در زمان تولید در حال چرخش اند و در طی مراحل نورد جوش داده می شوند.

ورق استیل(steel sheet):

ورق استیل یکی از انواع فولاد ضد زنگاست و برای تولید قطعات و محصولات متنوع در انواع کاربردها استفاده می شود. ورق فلزی استیل دارای خاصیت متنوعی است از جمله؛ مقاومت در برابر خوردگی بالا، استحکام بالا، مقاوم در مقابل ضربه و مقاومت در برابر حرارت است که می تواند به راحتی تمیز و استریل شود. این محصول در تمام صنایع، به ویژه مواد خورنده و گرمای زیاد مانند مواد شیمیایی، پتروشیمی، مواد غذایی و موتورها استفاده می شود. ورق استیل در درجه اول محصول نورد سرد است، اما در صورت لزوم با نورد گرم قابل تبدیل است.

انواع ورق استیل :

ورق استیل نگیر
ورق استیل براق
ورق استیل مات
ورق استیل خش دار
ورق استیل روکش دار
ورق استیل نسوز
ورق استیل ضد اسید

  تیرآهن های استیل(Stainless steel):

تیرآهن استیل می تواند یک محصول اکسترود شده، گرم نورد یا لیزری باشد. استحکام بالا، سختی و مقاومت به خوردگی بالا فولاد ضد زنگ، آن را یک ماده عالی برای کاربردهای پشتیبانی ساختاری در محیط های خورنده می سازد. توانایی آن برای ضدعفونی کردن و ضدعفونی کردن، میله های فولادی ضد زنگ را پشتیبانی ساختاری ایده آل برای خدمات غذا، فرآورده های غذایی و کاربرد های دارویی می کند. پرتوهای ضد زنگ دارای خاکستری خشن و آسیاب هستند. شکلهای تیرآهن شامل I-Beam با فلنج استاندارد، I-Beam با فلنج وسیع، یا W-Beam و H-Beam است.

انواع ورق فلزی و معرفی محصولات استیل

قابل توجه شما مشتریان و کارفرمایان گرامی به منظور کسب اطلاعات بیشتر راجع به انواع ورق فلزی و کلیه محصولات فولادی و یا استعلام قیمت از طریق شماره تلفن زیر با کارشناسان شرکت آهن یک تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۹۰۱۶

شما نیز می توانید روزانه با مراجعه به سایت آهن یک به لیست قیمت محصولات ما دسترسی پیدا کنید.