بررسی بازار فولاد آسیا در ۲۰۱۸

بررسی-بازار-فولاد-آسیا-در-۲۰۱۸

بررسی بازار فولاد آسیا در ۲۰۱۸

بررسی بازار فولاد آسیا در ۲۰۱۸ 360 240 مدیرسایت آهن یک

بررسی بازار فولاد آسیا در ۲۰۱۸

بازار ورق گالوانیزه در شروع سال ۲۰۱۸

به گزارش شرکت آهن یک، سال ۲۰۱۸ در حالی به پایان رسید که قیمت ورق گالوانیزه در منطقه شرق آسیا در ماه دسامبر و همزمان با اوج گیری قیمت ورق سیاه وارد روندی افزایشی شد.  در روز جمعه ۲۹ دسامبر قیمت ورق گالوانیزه با ضخامت ۱ میلی متر در شرق آسیا با ۲۰ دلار افزایش به ۷۲۵ تا ۷۳۰ دلار به ازای هر تن cfr رسید. چنانچه قیمت ورق گالوانیزه بالاتر از ۸۰۰ دلار به ازای هر تن در اوایل سال ۲۰۱۸ برسد، به زودی این قیمت حتی تا ۲۰۰ دلار به ازای هر تن نیز در طولانی مدت افزایش خواهد یافت.

خریداران در فیلیپین که در تعطیلات هم به سر می برند سطوح فعلی پیشنهادها را بسیار بالا توصیف کرده اند و اوضاع در ویتنام هم مشابه گزارش می شود .  در طول ماه دسامبر بهای ورق گالوانیزه در شرق آسیا روندی صعودی را طی نمود تا اینکه چینی ها نهایتاً سطوح قیمت را از ۶۹۰ تا ۶۹۵ دلار در تاریخ ۱ دسامبر به ۷۲۵ تا ۷۳۰ دلار به ازای هر تن فوب در هفته گذشته افزایش دادند .

آخرین معامله ظاهراً در تاریخ ۱۹ دسامبر با قیمت ۷۱۵ دلار فوب چین بسته شده و از ۲۵ دسامبر اغلب تولیدکننده های چینی از ارائه پیشنهاد جدید دست کشیدند و اعلام قیمت های جدید را به سال جدید موکول نمودند . پیشنهادهای ژاپنی ها به مالزی هم ۷۶۰ تا ۷۷۰ دلار به ازای هر تن فوب گزارش می شود . یک خریدار پاکستانی نیز ۲۰ هزار تن ورق گالوانیزه را از یک تولیدکننده روس با بهای ۷۴۲ دلار cfr کراچی خریداری نموده است.

افزایش قیمت ورق فولادی ترکیه به میزان بیشتر

قیمت ورق گالوانیزه در داخل ترکیه طی هفته جاری روند صعودی داشته است که علت این امر تقاضای بالا در بازار داخلی، وارداتی و صادراتی بیان شده است. هم چنین پیش بینی می شود که قیمت این محصول طی روزهای آتی افزایش بیشتری یابد. به گفته منابع خبری میزان تقاضا بالا بوده به خصوص برای محصولات تخت در بازار داخلی و تولیدکنندگان پیش خریدهای خود را برای ماه فوریه سال ۲۰۱۸ کامل کرده اند.

تولیدکنندگان ورق در ترکیه قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان ۸۱۰-۸۰۰ دلار به ازای هر تن برای فوریه سال ۲۰۱۸ اعلام کرده اند. در حال حاضر کارخانجات هیچ پیشنهاد جدیدی را نمی پذیرند. این به این معنا است که ممکن است کارخانجات به زودی مجددا قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند.

معاملات صورت گرفته در محدوده ۸۱۰-۸۰۰ دلار به ازای هر تن برای فوریه سال ۲۰۱۸ بوده است. در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه مساعد می باشد. ممکن است قیمت ها به میزان بیشتری افزایش یابد ولی تولیدکنندگان مراقب نرخ رشد قیمت ها می باشند و قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را به آرامی افزایش خواهند داد. علت این امر این است که رشد سریع، افت سریع قیمت را به همراه خواهد داشت.

 

پیش بینی افزایش بیشتر قیمت ورق گالوانیزه

چنانچه قیمت ورق گالوانیزه بالاتر از ۸۰۰ دلار به ازای هر تن در اوایل سال ۲۰۱۸ برسد، به زودی این قیمت حتی تا ۲۰۰ دلار به ازای هر تن نیز در طولانی مدت افزایش خواهد یافت. در حال حاضر میزان تقاضا افزایش یافته است و انتظار می رود که در سال ۲۰۱۸ نیز این میزان تقاضا بهبود بیشتری یابد. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی کشور ترکیه به میزان ۸۱۰-۸۰۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۷۸۰-۷۷۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

تولیدکنندگان قیمت ورق سرد تولیدی خود را به میزان ۶۹۰-۶۸۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند و معاملات صورت گرفته در محدوده ۶۸۰-۶۷۵ دلار به ازای هر تن بوده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار ترکیه به میزان ۶۸۰-۶۷۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۶۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

ارزیابی قیمت ورق فولادی وارداتی

پیشنهادات رسیده از کشور روسیه به میزان ۷۷۰-۷۶۵ دلار به ازای هر تن بوده است. معاملات کارخانه MMK در حدود قیمت ۷۷۰-۷۶۵ دلار به ازای هر تن بوده که در مجموع ۳۰۰۰ تن از این محصول معامله شده است. تقاضای محلی در حال حاضر مناسب می باشد و هیچ نیازی به واردات این کالا نمی باشد. ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به ترکیه به میزان ۷۷۰-۷۶۵ دلار به ازای هر تن تا روز جمعه هفته گذشته بوده است که نسبت به قیمت ۷۶۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. قیمت های پیشنهادی ورق سرد وارداتی از کشور روسیه به میزان ۶۳۰-۶۲۵ دلار به ازای هر تن بوده است. هم چنین ارزیابی هفتگی قیمت ورق سرد وارداتی به میزان ۶۳۰-۶۲۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است.

ارزیابی قیمت های صادراتی

تولیدکنندگان ترکیه قیمت ورق گالوانیزه صادراتی خود را به میزان ۷۹۰-۷۸۰ دلار به ازای هر تن فوب ارائه کرده اند در حالی که پیشنهادات قیمت این محصول در مناقصات به میزان ۷۶۰-۷۵۰ دلار به ازای هر تن بوده است. بازارهای صادراتی در حال حاضر آرام می باشند که علت این امر تعطیلات کریسمس می باشد.

 

با تشکر از همراهی شما با وبلاگ شرکت آهن یک.