تحریم صنعت فولاد و صادرات ۱۱ میلیون تن فولاد به ۱۲۰ کشور جهان

تحریم صنعت فولاد و صادرات ۱۱ میلیون تن فولاد به ۱۲۰ کشور جهان

تحریم صنعت فولاد و صادرات ۱۱ میلیون تن فولاد به ۱۲۰ کشور جهان 1920 1080 حسنی

رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت : هم اکنون ۱۰ تا ۱۲ میلیون تن فولاد تولیدی در داخل کشور مصرف و بقیه صادر می شود. که پیش بینی امسال ۱۱ میلیون تن صادرات فولاد از کشور است که این پیش بینی با تحریم صنعت فولاد نیز تغییری نمی کند.

خداداد غریب پور با بیان این که ایران به ۱۲۰ کشور جهان فولاد صادر می کند افزود: هم اکنون بیش از دو هزار بازرگان در این زمینه فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: تحریم ها برای صنعت فولاد ایران تازگی ندارد چرا که این صنعت از نوامبر ۲۰۱۹ تاکنون چهار بار تحریم شده است و بطورکلی با توجه به تجربیاتی که کسب شده از این تحریم ها هم به حول قوه الهی رد خواهیم شد.

بدون شک کشور به ظرفیت ۵۵ میلیون تن تولید فولاد مورد پیش بینی در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید و شکی در این قضیه نیست.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ارزش دارایی این شرکت ها ۲۸۰ هزارمیلیارد تومان (۲۸ میلیارد یورو) است.

وی ادامه داد: شرکت های فولادی کشور اغلب مقیاس بزرگ و به تدریج صاحب دانش فنی هم خواهند شد.

وی افزود: راهی جزء رفتن به سمت بومی سازی دانش و تامین قطعات مورد نیاز صنعت فولاد در کشور وجود نداردو خوشبختانه حرکت به این سمت با سرعت هرچه تمامتر آغاز شده است.

غریب پور اظهارداشت : برای مثال فولاد مبارکه تاکنون چهار هزار قطعه به ارزش پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را بومی سازی کرده است.

وی همچنین با اذعان به اینکه : شرکت فولاد مبارکه برای نخستین بار به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو برای تولید ورق های مخصوص حمل نفت و گاز با وزارت نفت در حال انعقاد قرارداد است.

وی در ادامه ضمن اشاره به استراتژیک بودن صنعت فولاد برای کشوربیان داشت: فولاد جزو افتخارات ایران است که از ماه نوامبر سال گذشته تاکنون درتحریم بوده و به تازگی هم مورد تحریم قرارگرفته و این به معنای عملکرد خوب بخش فولاد است.

 

 

منبع : تسنیم