تحلیل بازار آهن آلات و مقاطع فولادی

تحلیل-بازار-آهن-آلات-و-مقاطع-فولادی

تحلیل بازار آهن آلات و مقاطع فولادی

تحلیل بازار آهن آلات و مقاطع فولادی 1024 674 مدیرسایت آهن یک

تحلیل بازار آهن آلات و مقاطع فولادی

براساس بررسی های گروه بازرگانی آهن یک طی هفته ای که گذشت در بازار آهن آلات و مقاطع فولادی با افزایش قیمت مواجه شد که این افزایش قیمت این بار با افزایش بی رویه بهای ارز به وجود آمد.

با این حال رشد قیمتی در بازار فولاد از سایر بازار های کمتر بوده است. به گفته فعالان بازار فولاد با اینکه افزایش قیمت مشاهده شد ولی باز‌ هم خرید برای خریداران قابل توجه بوده است و تمایل به خرید در بازار فولاد مشاهده می‌شود. خریدی که البته نماینده تقاضای موثر که پیش‌زمینه رونق در این بازار است، نیست.

خروج بازار فولاد از رکود

کارشناسان و فعالان بازار با امید به خروج از فصل سرما، افزایش قیمت مسکن و افتادن تب و تاب بازار ارز، در انتظار بازگشت سرمایه‌ها به طرف بازار آهن هستند؛ موضوعی که می‌تواند نوید رونق در این بازار را البته در بازه زمانی بلند‌مدت‌تر و با «پیوستگی زمانی منقطع» بدهد.

اگر تقاضای موثر و تقاضای مصرف‌کننده وارد بازار نشود باز هم تقاضای تجار به دلیل اینکه نمی‌خواهند شب عید نقدینگی در دستشان مانده باشد آغاز خواهد شد. به این ترتیب باید گفت بازار در بازه‌های زمانی خاصی لجباز می‌شود که شاید بتوان بازه آخرین ماه سال را در این زمره قرار داد، به‌طوری‌که اگر دستور را در بازار به زور اعمال کنیم، بازار روندی معکوس را در پیش می‌گیرد، ولی زمانی که اجازه دهیم بازار با روند طبیعی عرضه و تقاضا دست و پنجه نرم کند روند معقول‌تری حاکم خواهد شد. فعالان بازار نیمه دوم بهمن‌ماه را طبق تجربه ۲۵ سال گذشته بازه زمانی می‌دانند که خروج از رکود در بازار آغاز خواهد شد که مهم‌ترین دلیل این تحرکات را هم باید عامل «احتیاج به نقدینگی» دانست.

تعهدات صادراتی کارخانه‌ها، تعیین‌کننده سرنوشت فولاد

تعهدات صادراتی از سوی «کارخانه‌ها در بازه‌هایی موجب ضعف عرضه و رشد قیمتی در بازار داخلی شده است. چنان‌که این کارخانه‌ها تا بازه زمانی اردیبهشت باید تعهدات صادراتی خود را به انجام برسانند و به همین دلیل افزایش قیمت آهن‌آلات دور از پیش‌بینی هم نیست.

آخرین اخبار تحلیلی بازار آهن و فولاد را در وبلاگ آهن یک دنبال کنید.