تغییرات لحظه ای بازار آهن آلات

تغییرات لحظه ای بازار آهن آلات

تغییرات لحظه ای بازار آهن آلات 150 150 مدیرسایت آهن یک

تغییرات لحظه ای بازار آهن آلات

به گزارش کارشناسان گروه بازرگانی آهن یک، در حال حاضر تغییرات بازار آهن آلات بسیار حساس و لحظه ای شده است، به گونه ای که هر عملی می تواند بر بازار آهن آلات به سرعت و بشدت تاثیر بگذارد.

بارش برف، تنش های سیاسی، تغییر نرخ ارز و یا هر اتفاق بیرونی، از جمله عواملی هستند که می توانند بازار را تحت تاثیر قرار دهند که این تاثیرپذیری برای بازار آهن آلات بسیار خطرناک می باشد.

تاثیر کمبود نقدینگی بر بازار آهن آلات

در حال حاضر که در روزهای پایانی سال جاری بسر می بریم و تامین نقدینگی از سوی دولت عملا متوقف شده است، در این وضعیت کوچک های بازار الک می شوند کسانیکه بدهکار هستند از دور رقابت خارج می شوند. کارخانه های آهن و فولاد بیش از همیشه نیاز به شبکه بانکی دارند که بانک ها هم خودشان در کارشان مانده اند درصورتیکه این وضعیت با یک تنش در بازار داخلی و یا خارجی مواجه شود، چناچه بیش از یک هفته این تنش بطول انجامد می تواند عواقب سنگینی به دنبال داشته باشد.

بازار آهن آلات نیازمند اقدامات دولت

در حال حاضر بازار اهن آلات در رکود بسر می برد. قیمت آهن آلات در بازار داخلی از هر عاملی تاثیر می پذیرد و این شرایط باعث شده خرید آهن و در کنار آن فروش آهن آلات کاهش یابد.

در این شرایط بدلیل نوسانات موجود در بازار هر روزه شاهد تغییرات در قیمت روز آهن آلات هستیم از قیمت میلگرد و قیمت قوطی پروفیل گرفته تا قیمت تیرآهن و قیمت نبشی و ناودانی و ورق که همگی تحت تاثیر این شرایط هستند.

اما سیاست رکود بیشتر از این پاسخگو نیست. دولت می تواند در کنار اوراق قرضه سیستم خرید با اعتبار اسنادی را که سالهاست بسته است را فعال کند به این صورت ضمن خروج بازار از رکود، اطمینان هم به معاملات باز می گردد.

آخرین اخبار بازار آهن آلات را در وبلاگ آهن یک دنبال کنید.