تفاوت تیوب و لوله

تفاوت-تیوب-و-لوله

تفاوت تیوب و لوله

تفاوت تیوب و لوله 255 198 مدیرسایت آهن یک

تفاوت تیوب و لوله : شرکت آهن یک، یکی از شرکت های معتبری است که

در زمینه واردات و تامین انواع مقاطع فولادی از جمله لوله مانیسمان، 

لوله استیل و تیوب فعالیت می کند و یکی از تامین کنندگان اصلی در صنعت نفت،

گاز و پتروشیمی می باشد و باتوجه به نیاز بازار و صنعت داخلی اقدام به واردات

لوله مانیسمان و تیوب های فولادی و تیوب های استیل می نماید.

کارشناسان گروه آهن یک همچنین با درج مطالب مناسب در وبلاگ آهن یک سعی کرده اند تا با اطلاع رسانی و تهیه اخبار و اطلاعات مناسب در زمینه های مختلف اقدام به معرفی محصولات خود از جمله تیوب فولادی و تیوب استیل و تفاوت های آن با لوله نمایند.

تفاوت تیوب با لوله و کاربرد آن

لوله ظرفی تو خالیست با مقطع استوانه ای که دارای قطر بیرونی، ضخامت و

طول مشخصی می باشد و برای جابجایی سیالات استفاده می شود. لوله در دو نوع ساخته می شود که آن را میتوان به دو دسته لوله بدون درز مانیسمان ( لوله seam less) و لوله درز دار ( لوله welded ) تقسیم بندی کرد. tube و pipe هر دو به معنای لوله می باشند ولی از pipe برای انتقال سیال از یک نقطه به نقطه ای دیگر در فاصله نسبتا زیاد و از تیوب (tube) برای گردش سیال در داخل یک سیستم یا ماشین محدود به منظور انتقال انرژی و سیستم های ابزار دقیق استفاده می شود. تیوب ها بر خلاف لوله ها داراری طول مشخصی نمی باشند و عموما به صورت کلاف تولید می شوند و قطر اسمی (NPS) آنها با قطر یبرونی (OD) برابر است.

بیشترین کاربرد تیوب ها در سیستم های ابزار دقیق و انتقال انرژی و حرارت می باشد

و همچون لوله در دو نوع درز دار و بدون درز تولید می شود. تیوب نیز مانند لوله جنس های

مختلفی می تواند داشته باشد ازجمله میتوان به تیوب های فولادی ،استیل و مسی اشاره کرد. گروه آهن یک اقدام واردات انواع تیوب، مخصوصا تیوب استیل مینماید که بیشترین کاربرد را در بین تیوب ها دارا می باشد، از معروفترین و معتبر ترین برند ها می توان به سندویک سوئد اشاره کرد و انواع چینی و تایوانی آن نیز به وفور در بازار عرضه می شود همچنین تیوب ها در سایز های مختلفی تولید میشوند که اندازه های میلیمتری استاندارد آن ۴، ۶، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۵، ۳۲، ۴۰ می باشد.

})