تولید کنندگان هند با کاهش قیمت فولاد به دنبال افزایش گمرک واردات فولاد هستند

واردات فولاد

تولید کنندگان هند با کاهش قیمت فولاد به دنبال افزایش گمرک واردات فولاد هستند

تولید کنندگان هند با کاهش قیمت فولاد به دنبال افزایش گمرک واردات فولاد هستند 630 315 حسنی

تولیدکنندگان فولاد هند در حال فشار آوردن به دولت برای ایجاد مالیات بیشتر برای واردات فولاد به دلیل اختلافات تجاری و کاهش رشد اقتصاد جهانی که در نتیجه آن اضافه تولید تولید کنندگان آسیایی به هند سرازیر خواهد شد شدند.

محلی ها تحت فشار با واردات فولاد

تولید کنندگان محلی در حال آسیب دیدن از دو سو هستند. یک سو افزایش واردات فولاد ارزان و همچنین از سوی دیگر قیمت پایین فولاد داخلی که در حال تهدید سود هایی است که در چند سال گذشته به صورت سالمی به دست آمده بوده است.

سه منبع در داخل دولت هند به رویترز گفته اند که شرکت های فولادی چندین بار در ماه های گذشته به وزارت کشور هند مراجعه کرده اند تا از اینکه چین و ژاپن و کره جنوبی و ویتنام در حال سر ریز کردن بازار هند از انواع مختلف فولاد ارزان قیمت هستند تا بتوانند سهم بازار را از آن خود کنند شکایت کنند.

این منابع گفتند که چهار شرکت اصلی تولید کننده فولاد شرکت فولاد JSW و فولاد تاتا و شرکت تحت مالکیت دولت هند و فولاد و انرژی جیندال که روی هم ۴۵ درصد از تولید کل هند را در اختیار دارند شکایت کنندگان اصلی بوده اند.

درس از شکست های گذشته

این منابع همچنین گفتند که وزارت خانه مربوطه در هند اعلام کرده است که اقدامات لازم را اتخاذ می کند اما به احتمال زیاد این اقدامات غیر گمرکی خواهند بود زیرا ژاپن در سال ۲۰۱۶ از هند به سازمان تجارت جهانی شکایت کرده بود که این کشور مالیات های گمرکی غیر عادلانه ای بر روی فولاد قرار داده است تا از صنایع فولاد خود حفاظت کند که نتیجه آن رای به نفع ژاپن بود.

بر طبق اطلاعات دولتی واردات فولاد به هند در حدود ۸ درصد در ماه های آوریل تا دسامبر ۲۰۱۸ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

و در همان دوره صادرات چیزی بیش از ۱۷ درصد افت داشته است. که این باعث شد هند تبدیل به وارد کننده فولاد باشد تا صادر کننده آن. دلیل اصلی این اتفاق افزایش مالیات توسط ایالات متحده برای بعضی کشور های آسیایی منجمله هند بوده است لازم به ذکر است که ایالات متحده وارد کننده اصلی فولاد هند به شمار می رود.

بر اساس داده های دولتی در ماه های بین آوریل و سپتامبر ۲۰۱۸ واردات از کره جنوبی ۲۹ در صد نسبت به سال گذشته افزایش داشت همچنین واردات از ژاپن ۳۵ درصد افزایش داشته است و واردات فولاد از اندونزی افزایشی ۱۰۶ درصدی داشته است.