خرید لوله مانیسمان و مشخصات آن

انواع-لوله

خرید لوله مانیسمان و مشخصات آن

خرید لوله مانیسمان و مشخصات آن 600 400 مدیرسایت آهن یک

خرید لوله مانیسمان و مشخصات آن: لوله مانیسمان از شمش های مذاب ساخته می شوند و پس از نورد و اعمال کشش بر روی آنها به بازار عرضه می شوند. این لوله ها برخلاف لوله درزدار فاقد درز و جوش می باشند که همین ویژگی لوله مانیسمان را از سایر لوله ها متمایز می کند.
برای ایجاد سایز “۲/۱ اینچ، در شمش مذاب  “۷۶ سوراخ “۲/۱ ایجاد می کنیم و پس از اعمال مراحل نورد و کشش لوله “۱-۴/۱ ساخته می شود و پس از چند مرحله کشش و اسید کاری به سایز”۲/۱ می رسند و به لوله مانیسمان یا بدون درز تبدیل می شوند.

لوله مانیسمان در صنایع مختلف پر کاربرد هستند. امروزه، صاحبان کسب و کار می توانند مقاومت بالا و قدرت ضد خوردگی را در لوله مانیسمان مشاهده کنند. این لوله ها به آسانی در انواع و اندازه های مختلف  تولید شده و قابل دسترس هستند.

شرکت آهن یک بزرگترین تامین کننده لوله مانیسمان (لوله بدون درز) می باشد.

ما قادر به ارائه بهترین خدمات به شما کارفرمایان و مشتریان گرامی هستیم.

یرد. لوله مانیسمان برای چه کاری مناسب است؟ این لوله به منظور کاربردهاى متفاوتی در صنعت بکار گرفته مى شــوند به ویژه زمانیکه که لوله در برابر فشــار بالا قرار میگ

این لوله ها به دلیل دوام بسیار بالا و توانایی مقاومتی که در شرایط بد هوایی دارند، دارای متقاضیان زیادی هستند. محصولات پیشنهادی ما توسط تیم کارشناسان قبل از عرضه محصولات نهایی مشتریان مورد بررسی قرار می گیرد.

لوله-مانیسمان

چه عواملی بر قیمت لوله مانیسمان موثر است؟

از جمله عوامل موثر بر قیمت لوله مانیسمان می توان به ابعاد، سایز و کیفیت لوله اشاره کرد. همچنین کشور سازنده آن نیز می تواند در کیفیت و نوع آن تاثیر گذار بوده باشد. تولید کننده لوله مانیسمان چین، روسیه، هند، ایتالیا، ایران و آلمان هستند.

چه نوع لوله ای در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی استفاده می شود؟

١-استاندارد ساخت – ابعاد مطابق استاندارد API 5L و یا
IPSm-pi-190 و یا ASTM A106 و یا ۵۳ ASTM A می باشد.

٢-جنس لوله: جنس لوله فولاد کربنی می باشد که براساس استانداردهای
فوق درگریدهای B,X42,X46,X52,X56,X60,X65,X70,X .., 80 قرار می گیرد.
براساس استاندارد API لوله ها در دو رده PSL1 و ۲ PSL است که رده ١
برای گریدهای بالایX 42 منطقه جوش نیاز به عملیات حرارتی دارد و رده ٢
برای همه گریدها نیاز به عملیات حرارتی در منطقه جوش می باشد و فرکانس برق
نیز باید ۱۰۰KHZ باشد

نحوه ساخت لوله مانیسمان:

این نوع از لوله ها به روشهای مختلف حرارتی، کشش و غلطک تولید می شوند. که روش تولید آن تاثیر زیادی بر یکنواختی، همگنی و کیفیت لوله دارد.

لوله های مانیسمان انواع و کاربردهای مختلفی داشته که میتوان به مانیسمان آتش خوار، مانیسمان گالوانیزه سرد، مانیسمان گالوانیزه ی گرم، مانیسمان هیدرولیک، مانیسمان سیاه اشاره کرد که هر کدام از آنها برای موارد خاصی چون لوله های گازی، لوله های کابل برق و مخابراتی، استفاده در صنعت آبرسانی، کشاورزی و گلخانه تولید می شوند که همین امر بر لیست قیمت لوله ی مانیسمان تاثیر گذار خواهد بود.

لوله-مانیسمان

بررسی قیمت مانیسمان بر حسب کیفیت و نرخ ارز

کیفیت مهمترین عامل تعیین قیمت می باشد. لیست قیمت لوله های مانیسمان که دارای کیفیت های مشابه می باشند بر اساس متراژ، ضخامت، رده و کاربرد تعیین می شود.

بعضی از لیست های قیمت بر اساس برند داخلی یا خارجی بودن آن تنظیم شده و در تعیین قیمت تاثیر گذار میباشد. نرخ ارز و هزینه های گمرک هزینه هایی است که به لیست قیمت لوله های مانیسمان خارجی افزوده می شود.

لوله هایی که دارای نشان استاندارد ملی و بین المللی هستند و توسط مراکز کنترل کیفیت و سنجش تست گردیده اند، و دارای گارانتی، شناسه ی کد، نام تجاری معتبری هستند، بر اساس معیارهایی  مشخص قیمت گذاری شده اند و قیمت آنها متناسب با مبزان کیفیت لوله است.

برای خرید لوله مانیسمان با بالاترین کیفیت میتوانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۹۰۱۶ با کارشناسان فروش شرکت آهن یک در تماس باشید.

نحوه تولید لوله مانیسمان

لوله بدون درز اکسترود شده و از یک شمش کشیده می شود در حالیکه لوله جوش از نوار ساخته می شود که برای تولید یک لوله ساخته شده و جوش داده شده است.

ساختار لوله های بدون درز لوله های بدون درز از طریق تشکیل یک لوله توخالی از عرض و محیط یکسان ساخته شده است. ساختار توخالی اطمینان می دهد که لوله ها می توانند به راحتی خم شوند تا شکل مورد نظر، اندازه و تمامی نیازهای ساختاری مشتریان را مشخص کنند. بنابراین، هنگامی که یک لوله برای نصب یک خط مستقیم تشکیل شده باشد.

لوله-مانیسمان

لوله-مانیسمان

لوله مانیسمان رده ۴۰

عوامل متعددی در تعیین قیمت لوله های مانیسمان موثر است که میتوان به برند و کمپانی تولید کننده، کشور سازنده، کیفیت متریال، درصد خلوص، آلیاژها و فلزهای همراه با آهن، مقاومت مکانیکی و مقاومت شیمیایی لوله اشاره نمود. محصولاتی که دارای برندهای معتبر هستند و همراه با شناسنامه ی محصول ارائه شده و طی روند تولید آنها استانداردهای جهانی در نظر گرفته شده است از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار می باشند.  قیمت بالاتر لوله ها به خاطر اینکه از کیفیت بالاتری برخوردار هستند دارای توجیه اقتصادی بوده و لوله هایی مقرون به صرفه می باشند.

 

آیا مایل به استفاده از لوله مانیسمان در پروژه بعدی خود هستید؟

برای خرید لوله بدون درز (لوله مانسمان) با کیفیت بالا میتوانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۹۰۱۶ با کارشناسان فروش شرکت آهن یک در تماس باشید.

تفاوت بین ERW، DOM، و لوله بدون درز:

در این مطلب به تفاوت های بین  ERW، DOM  و لوله بدون درز می پردازیم.
لوله  ERW

 

ERW به یک نوع خاص از فرآیند جوشکاری اشاره دارد که شامل جوش است. جوشکاری معمولا در تولید لوله های فولادی استفاده می شود. نوار فولادی از سیم پیچ و کمربند جانبی برای کنترل عرض و شرایط لبه های جوش استفاده می شود. سپس با گرم کردن مواد به دمای بالاتر از ۲۰۰۰ درجه جوش داده می شوند.

جوش فلزی که شکل گرفته است، اکنون از قطر لوله خارج می شود، پس از آزمایش جوش، لوله سپس از طریق یک سری رول های اندازه گیری عبور می کند تا اندازه آن دقیق شود، بعد از آن لوله صاف و در اندازه دلخواه بریده می شود.

مواد مورد استفاده در فرایند تولید معمولا SAE 1010 است. این محصول به طور معمول در فولاد سرد فولاد (CREW) برای ورق ۰٫۰۶۰ “و فولاد سبک تر و داغ فولاد ضد زنگ (HREW) برای ۰۸٫۰۸” سنگین تر است.

لوله DOM

از لحاظ فنی،DOM  یک لوله با کیفیت بالا محسوب می شود که معمولا از فولاد SAE 1020 یا ۱۰۲۶ ساخته می شود.

مراحل اول تولید همانند آنهایی است که برای ساخت لوله های جوش داده شده با الکتریسته استفاده می شود، اما در مراحل پایانی تمام جوش فلزی برداشته می شود و لوله بر روی یک هسته سرد می شود

لوله مانیسمان: لوله بدون درز با استفاده از فرایندی به نام اکستروژن تولید می شود.

در طول این روند یک نوار فولادی جامد سوراخ می شود.
اساسا دو نوع لوله بدون درز وجود دارد:
Cold Drawn  بدون درز (CDS) که به طور معمول از SAE 1018 ساخته شده است، دارای دقت دقیق و پایان سطح خوب است.
Hot Finished Seamless (HFS) که به طور معمول از SAE 1026 ساخته شده است نه به عنوان CDS قوی.
مزایای استفاده از (HFS):
مقرون به صرفه است و دارای طیف گسترده ای از اندازه ها می باشد.