خرید ورق فلزی و انواع آن

خرید ورق فلزی و انواع آن

خرید ورق فلزی و انواع آن 600 400 مدیرسایت آهن یک

خرید ورق فلزی و انواع آن: آهن یک تامین کننده انواع ورق فلزی با سالها تجربه در این زمینه قادر به همکاری در خرید و فروش ورق فلز می باشد.

ورق فلز چیست؟

ورق فلزی به وسیله یک فرآیند صنعتی به قطعات نازک و صاف تبدیل شده است و ورق فلزی نام دارد و کاربرد زیادی دارد. اشیاء بی شمار روزمره از ورق فلز ساخته می شوند. ضخامت ورق فلزی می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد ورق های بسیار نازک فویل یا برگ را در نظر گرفته و قطعه های ضخیم تر از ۶ میلی متر (۰٫۲۵ اینچ) ورق فولادی یا “فولاد سازه ای” می باشند. رنگ کردن ورق فلز با توجه به نوع و جنس فلز متفاوت است. در کل تعیین ضخامت، اندازه، جنس ورق فلزی با توجه به استفاده ما متفاوت می باشد.

چند نوع ورق فلزی وجود دارد؟

فلزات مختلفی وجود دارد که ورق فلزی از آن ها ساخته می شوند. مانند آلومینیوم، برنج، مس، فولاد، قلع، نیکل و تیتانیوم و… برای استفاده های تزئینی، برخی از فلزاتی که در تولید ورق مورد استفاده قرار می گیرد شامل نقره، طلا و پلاتین (ورق فلز پلاتین نیز به عنوان کاتالیزور) می باشد.

انواع ورق:

انواع ورق فلزی به شرح زیر می باشد؛ ورق گرم ، ورق سرد، ورق روغنی، ورق آجدار، ورق رنگی، ورق مسی، ورق استیل و …

که شرکت آهن یک قادر به تامین انواع ورق فلزی برای شما مشتریان عزیز می باشد، شما می توانید در صورت نیاز به کسب اطلاعات در زمینه خرید ورق فلزی از طریق تلفن های تماس موجود در سایت با کارشناسان فروش ما مشورت کنید.

ورق گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه فرایند استفاده از پوشش محافظ روی به فولاد یا آهن است تا از زنگ زدن جلوگیری شود. رایج ترین روش گالوانیزه کردن شیب گرمایی می باشد.

کار ورق فلزی چیست؟

ورق فلزی کاربرد های بسیار گسترده ای در ساخت و ساز دارد، از ورق فلزی در ساخت سقف فلزی، سایدینگ و پوشش چاله ها بکار رفته می شود.

برش دادن ورق فلز چگونه است؟

کل ورق را به قطعات کوچک تر برش داده و از آن ها تعدادی ورق با شکل و خطوط خاص تولید می کنند. برای شکل دادن ورق از روش های سوراخ کردن، برش دادن، عملیات شکسته شدن با یک جفت تیغه دایره ای و برش دوار استفاده می شود. و تیغه هایی به منظور فرم دهی با قدرت روی ورق کشیده می شوند.

نوردکاری چیست؟

در فلزکاری، نورد یک فرایند تشکیل فلز است که در آن فلز از یک یا چند جفت رول عبور داده می شود تا ضخامت را کاهش دهد و ضخامت آن یکنواخت شود. این مفهوم شبیه نورد خمیر است. رولینگ بر طبق درجه حرارت فلز نورد طبقه بندی می شود.

در صنعت خودروسازی از چه ورق فلزی ای استفاده می شود؟

آلومینیوم یکی دیگر از فلزات معمولی مورد استفاده در تولید خودرو است. این فلز بسیار سبک تر و قوی تر از فولاد است. اما با این وجود، به طور معمول در اتومبیل های ارزان قیمت استفاده نمی شود.

فرم های مختلف ورق فلزی:

در ساخت ورق فلزی فولاد ضد زنگ مورد استفاده قرار می گیرد، این جنس ویژگی های بی شمار سودمندی دارد. و به همین دلیل است که در مقابل خوردگی، زنگ زدن، حرارت، تغییرات فشار و دما و … مقاوم است. این ویژگی های فولاد ضد زنگ است که آن را از دیگر فلز ها متمایز می کند.

در اینجا چند فرم مختلف ورق فلزی را توضیح می دهیم که می تواند به شما در انتخاب فرم ورق فلز مناسب کمک کند، به صورت پروژه شما با موفقیت انجام می شود؛

۱٫
 • دایره
 • مستطیل
 • میدان: این تقریبا شبیه یک مستطیل است. تنها تفاوت این است که تمام چهار طرف آن باید برابر باشند، برای گرفتن یک مربع کامل، فقط باید در اندازه های مشابهی در میدان های مورد نیاز قرار دهید.
 • میدان: این تقریبا شبیه یک مستطیل است. تنها تفاوت این است که تمام چهار طرف آن باید برابر باشند برای گرفتن یک مربع کامل، فقط باید در اندازه های مشابهی در میدان های مورد نیاز قرار دهید.
 • حلقه: این یک دایره با یک برش داخلی است. برای ایجاد یک حلقه کامل، باید با توجه به هر جزئیات، با توجه به دو حلقه جداگانه در آن تشکیل شود. با ارائه شعاع هر دو حلقه، می توانید به مشخصات خود سفارشی کنید.
 • قاب: این شکل شبیه به یک قبلی است. یک قاب دارای یک برش درونی است که یک مستطیل یا مربع را توصیف می کند. برای رسیدن به راه خود، باید اندازه گیری لبه بیرونی و داخلی قاب را ارائه دهید.
۲٫
 • سینی / جعبه: این شکل است که باید پس از آن با مراقبت دقیق از بین برود، زیرا بسیاری از زوایا و اندازه گیری ها را دارد نه تنها شما باید اندازه گیری مستطیل یا مربع، بلکه ارتفاع چهار طرف را به منظور ایجاد یک سینی یا جعبه کامل انجام دهید.
 • کانال Z: این یک شکل است که الفبای “Z” را تشکیل می دهد که همچنین به عنوان Zee،Z-Bar یا Purlin شناخته می شود. در هر طرف، باید در زاویه راست ساخته شود. با ارائه اندازه گیری ها از هر سه طرف که درگیر هستند کانال خود را می توان ساخت.
 • کانال U: کانال U به عنوان دو طرف که در اکثر موارد از ارتفاع برابر است. اما شما همچنین می توانید یک طرف را کوتاه تر از دیگران تعریف کنید. در این صورت کانال U کانال به عنوان کانال J شناخته می شود. یک کانال U کانال C نیز نامیده می شود، زیرا به شکل یک “C” یا “U” بسته به نظر شما شکل می گیرد. این شکل به گونه ای ساخته شده است که یک ریل فلزی بین دو طرف است که در زاویه ۹۰ درجه خم می شود.
 • کانال کلاهCAP :یک کانال مانند کانال U است که لب ها به خارج از کانال خم می شوند.
 • مستطیل با یک دایره داخلی:این یک مستطیل با یک برش داخلی در شکل یک دایره است. برای سفارش این شکل، شما باید اندازه شعاع و دو طرف متوالی مستطیل را بدهید.
۳٫
 • زاویه یا گوشه گارد: در بسیاری از پروژه های بهبود DIY یا خانه، زاویه یا محافظ گوشه بخشی از پروژه است. این یک قطعه فلزی L شکل است که می تواند زاویه های آن (شعاع خم) را به عنوان نیاز خود تغییر دهد.
 • دایره تقسیم شده: این نوع شی در شکل یک دایره با تغییرات متمایز خواهد بود شما می توانید آن را برای نیم دایره یا یک دایره با بخش تقسیم کنید. این شکل از دایره متفاوت است، زیرا ۳۶۰ درجه کامل نیست، همیشه کمتر از ۳۶۰ درجه خواهد بود.
 • مثلث
 • مثلث راست: همانطور که از نامش پیداست، این نوع شکل در ۹۰ درجه تشکیل می شود در حالی که طرف دیگر در زاویه ۴۵ درجه نگه دارید. شما فقط باید اندازه گیری های هر سه طرف را با مشخص کردن چهره خود (به راست یا چپ) بدهید

 امیدوارم مقاله خرید ورق فلزی و انواع آن برای شما سودمند واقع شده باشد.

آهن یک تامین کننده انواع ورق فلزی با سالها تجربه در این زمینه قادر به همکاری در خرید و فروش ورق فلز می باشد.

 به منظور خرید ورق فلزی مشورت با کارشناسان آهن یک از طریق تلفن تماس ۴۹۰۱۶ امکان پذیر می باشد.