رشد تولید فولاد سبا و فولاد مبارکه و کاهش قیمت شمش فولاد

فولاد مبارکه

رشد تولید فولاد سبا و فولاد مبارکه و کاهش قیمت شمش فولاد

رشد تولید فولاد سبا و فولاد مبارکه و کاهش قیمت شمش فولاد 1000 667 حسنی

کاهش قیمت شمش فولادی

و امروز برای دومین روز متوالی شاهد کاهش قیمت شمش فولاد از سوی خصوصی ها در بازار غیر رسمی مواجه بودیم. اما همچنان مقاطع با ثبات نرخ در بازار غیر رسمی برخوردار هستند.

که این کاهش نرخ شمش فولاد برای مجتمع فولاد آلیاژی کیمیا ۱٫۲ درصد و شرکت فولاد اصفهان در ۴ درصد و شرکت فولاد صدرا ذوب ۴ درصد می باشد.

افزایش تولید واحد های فولادی در سالی که گذشت

تولید بیش از ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تن فولاد در گروه فولاد مبارکه در سال ۱۳۹۷ که این مقدار حدود ۴۵ درصد از کل تولید کشور است. به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه مختار بخشیان معاون بهره برداری فولاد مبارکه با بیان اینکه واحد های احیای مستقیم ۱ و ۲ شرکت فولاد مبارکه ۷ میلیون و ۱۵ هزار تن تولید کرده اند بیشترین تولید را داشته و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴٫۶ درصد افزایش داشته است. همچنین شرکت های فولاد هرمزگان با بیش از یک میلیون و ۶۹۱ هزار تن و فولاد سفید دشت چهار محال و بختیاری بیش از ۵۵۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.

ایشان با بیان اینکه تولید فولاد نقش محوری در اقتصاد کشور داشته از برنامه عرضه ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در سال ۱۳۹۸ توسط شرکت های فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا خبر داد.

رشد ۵۴ درصدی تولید در مجتمع فولاد سبا

تولید ۱ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۰۸ تن کلاف گرم پس از پایان پروژه تولید و افزایش بهره وری در تجهیزات و نیروی انسانی باعث افزایش تولید ۵۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده است. احمد احمدیان مدیر مجتمع فولاد سبا با بیان اینکه عمده تولید این مجموعه محصولات با ضخامت پایین ۲ – ۲/۵ میلی متری است. ابراز داشتند که این نوع از محصولات فولادی یکی از نیازهای اساسی بازار داخل به شمار می رود.

وی راه‌اندازی کلاف پیچ شماره ۲ نورد گرم، رفع و انجام پانچ‌های باقیمانده توسعه، تامین نیروی انسانی موردنیاز توسعه، تدوین چارت پرسنلی جدید متناسب با توسعه خطوط تولید، راه‌اندازی و بهره‌برداری از نیروگاه CHP، انجام بخشی از اصلاحات کوره قوس شماره یک بدون حضور کارشناسان شرکت‌های خارجی را از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در سال ۹۷ برای افزایش تولید و پشت سرگذاشتن منحنی یادگیری تجهیزات خطوط تولید برشمرد.