رشد تولید محصولات نورد سرد با قیمت پایین برای مشتریان پایین ‌دست توسط فولاد مبارکه

نورد سرد

رشد تولید محصولات نورد سرد با قیمت پایین برای مشتریان پایین ‌دست توسط فولاد مبارکه

رشد تولید محصولات نورد سرد با قیمت پایین برای مشتریان پایین ‌دست توسط فولاد مبارکه 1200 800 حسنی

سید‌مهدی نقوی مدیر ناحیه نورد سرد با بیان اینکه به دلیل قیمت پایین محصولات داخلی در مقابل مشابه خارجی آن عزم کشور برای کاهش واردات محصولات نورد سرد و جلوگیری از خروج ارز باعث رشد ۱۱ درصدی تولید در مجتمع فولاد مبارکه شده است.

این گزارش که توسط روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان منتشر شده است. از رسیدن تولید محصولات نورد سرد به ۲۷۴ هزار تن در ۲ ماه نخست سال جاری خبر می دهد.

در ادامه این گزارش خبر از رشد تولید ۴ درصدی در محصولات پوشش دار و رسیدن حجم آن به ۷۰ هزار تن در ۲ ماه ابتدای امسال داده شد. و همچنین محصولات قلع اندود نیز رشد قابل ملاحضه ۹ درصدی را داشته است.

افزایش کیفیت و قیمت پایین محصولات داخلی تنها راه جلوگیری از واردات نمونه های خارجی

مدیر ناحیه نورد سرد در ادامه این گزارش خبر از کاهش توقفات خطوط ناحیه نورد، افزایش تن بر ساعت تولید، بهبود برنامه‌ریزی تولید و حمل محصول که باعث تولید محصولات با قیمت پایین و حجم بیشتر شده است. گفتند که تولید حداکثری محصولات کیفی در سال ۹۸ به منظور تامین نیاز مشتریان پایین ‌دست در دستور کار ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه قرار گرفته است.

روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان همچنین در گزارش دیگری از بهره برداری پست های جدید برق شهید خرازی فولاد مبارکه با قدرت های ۴۰۰ و ۶۳ کیلو وات خبر داد. علیرضا استکی مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه با ارائه این گزارش از تغذیه پایدار انرژی الکتریکی سایت شهید خرازی و پایداری شبکه برق پیشین فولاد مبارکه از طریق تغذیه بخشی از بارهای آن شبکه به وسیله پست های جدید خبر داد.

جلوگیری از تحمیل هزینه های توقف خطوط تولید با جلوگیری از قطع برق در فصول گرم سال

وی همچنین افزود: عمده مشکلاتی که قبل از احداث این پست در شبکه برق فولاد مبارکه وجود داشته است عبارت بود از: تکمیل ظرفیت حرارتی خطوط انتقال برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد مبارکه به‌گونه‌ای‌که هنگام تعمیر و سرویس دوره‌ای خطوط، اعمال محدودیت برق به فولادسازی اجتناب‌ناپذیر بود. تکمیل ظرفیت تجهیزات شبکه برق قبلی فولاد اعم از ترانس‌های قدرت و نیروگاه‌ها به‌گونه‌ای که با خروج از سرویس یکی از تجهیزات، بخش زیادی از مصارف خطوط تولید دچار قطعی برق یا کاهش تولید می‌شدند. همچنین کاهش قابلیت اطمینان شبکه برق فولاد مبارکه به علت تمرکز بیش‌ازحد بارها در پست MIS۱ و بالا بودن احتمال فروپاشی شبکه الکتریکی و قطعی برق کامل و در نهایت عدم امکان تغذیه بارهای الکتریکی جدید (نظیر نورد گرم شماره ۲، توسعه آهن‌سازی و…)

احداث این پروژه که به دست متخصصان داخلی با بیش از ۷۳۰ هزار نفرساعت انجام شده است. از سال ۱۳۹۳ با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۷۰۰ میلیارد ریال شروع شد. و با تامین ۶۰ درصد از تجهیزات آن در داخل کشور در مدت ۴ سال تکمیل و به بهره برداری رسید.