• به دلیل اختلال مخابراتی در خط 02149016 لطفا با شماره های 02146017702 و 02146017891 و 02146017884 تماس حاصل فرمایید

رصد بازار آهن آلات در هفته گذشته

رصد بازار آهن آلات در هفته گذشته

رصد بازار آهن آلات در هفته گذشته 150 150 مدیرسایت آهن یک

رصد بازار آهن آلات در هفته گذشته

در این گزارش کارشناسان گروه بازرگانی آهن یک به بررسی قیمت محصولات فولادی اعم از قیمت لوله فولادی و قیمت میلگرد و قیمت تیرآهن پرداخته و اطلاعات مفیدی در این مورد ارئه می کنند در ادامه همراه ما باشید.

بررسی قیمت محصولات فولادی در هفته گذشته

عمده ترين دلايل رشد قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله فولادی طی هفته گذشته افزايش تقاضای انباری ناشي از رشد قيمت ارز و همچنين نزديك شدن به روزهاي پاياني سال، افزايش ادامه دار قيمت قراضه  و  تا حدودي ورود تقاضای برخي پروژه ها براي خريد بوده است.

اما روز هاي پاياني هفته را مي توان روزهاي تعادل نسبي در اين بخش ناميد بطوري كه قيمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله فولادی تقريبا از طرف همه توليدكنندگان ثابت اعلام شد.

بررسی قیمت میلگرد و تیرآهن در هفته گذشته

در حوزه ميلگرد از روز شنبه تا سه شنبه هفته گذشته به طور پيوسته شاهد افزايش قيمتهای اعلامي از سوی توليدكنندگان بوديم به طوري كه طي اين زمان بيشتر توليدكنندگان به طور ميانگين قيمت هاي خود را  حدود ۵۰ تا ۸۰ تومان افزايش دادند.

در بخش تيرآهن نيز قيمت ها تا اواسط هفته گذشته و همزمان با میلگرد اما به نسبت كندتر شاهد افزایش نسبی قیمت ها بود و قيمت هر شاخه تيرآهن در سايزهاي مختلف بين ۵ تا ۱۵ هزارتومان افزايش يافت.

نوسانات قیمت شمش و تاثیر آن بر لوله

در حوزه شمش برآيند چهار روز افزايش و يك روز كاهش قيمت در مجموع حدود ۸۰ تومان افزايش هفتگي قيمت را نشان مي دهد به طوري كه قيمت شمش كه در انتهاي هفته قبل (۱۲ بهمن) در بازه ۲۰۶۰-۱۹۹۰ تومان بود در انتهاي  هفته گذشته در محدوده ۲۱۵۰-۲۰۷۰ تومان قرار گرفت.

در اين هفته همچنين شاهد عرضه شمش فولاد خوزستان در بورس كالا با قيمت پايه ۱۹۸۰ تومان و براي تحويل آخر اسفندماه بوديم كه در نهايت و پس از رقابت صورت گرفته با قيمت ميانگين حدود  ۱۹۹۷ تومان معامله گرديد. مشاهده کردیم که قیمت شمش تاثیر عمده ای بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت لوله فولادی داشته است.

طی هفته گذشته شاهد روند ثابت و در برخی موارد صعودی قیمت لوله فولادی بودیم. بنابر رصد بازار آهن آلات قیمت لوله گاز توکار سپاهان برای قطر ۱ به میزان ۳۲۵۰ تومان در روزهای پایانی هفته بوده است و سبت به قیمت لوله گار این کارخانه طی روزهای گذشته تغییر محسوسی نداشته است. این روند در بازار آهن آلات برای قیمت لوله گالوانیزه و قیمت لوله داربست نیز مشاهده گردیده است و برخی از کارخانجات قیمت های ثابتی را اعلام کرده در حالی که برخی دیگر به تبعیت از بازار قیمت محصولات خود را افزایش داده اند.

آخربن اخبار بازار آهن آلات را از وبلاگ آهن یک دنبال کنید.