رصد بازار ورق گالوانیزه

رصد بازار ورق گالوانیزه

رصد بازار ورق گالوانیزه 150 150 مدیرسایت آهن یک

رصد بازار ورق گالوانیزه

طبق بررسی های انجام شده توسط کارشناسان گروه بازرگانی آهن یک در بازار داخلی ورق گالوانیزه از یک ماه پیش تا کنون دائما دچار نوسان بوده که این نوسانات ممکن است حاکی از دو مورد غیر قابل اجتناب که بسیار هم بر بازار ورق گالوانیزه تاثیرگذار بوده اند، باشد.

این روز ها دو عامل تاثیر گذار سرمای هوا و بارش برف و همچنین نوسانات نرخ ارز تغییرات زیادی را در قیمت ورق گالوانیزه و دیگر محصولات فولادی پدید آورده است اما این تغییرات تنها بر برخی از بازار ها مستولی شده و در بازار اغلب محصولات فولادی آرامش نسبی مشاهده می شود زیرا هنوز هم معاملات آنچنانی در این بازارها صورت نمی گیرد.

تاثیرات شرایط جوی

با سرد شدن هوا و بارش برف و یخ زدن جاده ها شرایط حمل و نقل در  واقع از مسیر عادی آن خارج شده و به دلیل این که در حال حاضر امکان انتقال محصولات و مواد اولیه وجود ندارد و کارخانه ها هم مجبورند که تا بهتر شدن شرایط جوی حجم فعالیت های تولیدی محصولات فولادی از قبیل ورق گالوانیزه و در پی آن معاملات خود را کاهش دهند.

تاثیرات نوسانات نرخ ارز

در مورد نرخ ارز و تاثیر آن بر قیمت ورق گالوانیزه هم باید گفت که گویی با افزایش نرخ ارز، برخی از کارخانه های داخلی میل به بالا بردن قیمت ورق گالوانیزه و سایر محصولات فولادی خود دارند اما کارشناسان هنوز هم شاهد تأثیر گذاری آن بر همه بازار ها نیستند.

برای مثال قیمت ورق گالوانیزه در برخی کارخانه ها نسبت به شرایط جوی و نرخ ارز هیچ تغییری پیدا نکرده و نسبت به گذشته ثابت اعلام شده است. و در بعضی از کارخانه ها قیمت ورق گالوانیزه در برخی از ضخامت ها اعلام نشده است و در حال جاضر فروش بسته است.

حقیقت موجود در بازار

مشاهده وضعیت قیمت ورق گالوانیزه کارخانه های مختلف ممکن است آن طور که باید و شاید واقعیت های موجود در بازار این محصول را ترسیم نکند زیرا در حال حاضر حجم معاملات به قدری کم است که اعداد و ارقام به درستی نمی توانند چهره تمام نمای بازار را نشان دهند.

علاوه بر این، در بازار آزاد ورق گالوانیزه برای عرضه از انبار تهران نسبتاً با ثبات اعلام شد و این به معنای آن است که می توان روندی آرام و بدون نوسان را برای قیمت ورق گالوانیزه در بازار تهران مدنظر قرار داد. علاوه بر ثابت ماندن قیمت ورق گالوانیزه کارخانه تهران، قیمت ورق گالوانیزه بسیاری از واحدهای تولیدی دیگر کشور نیز نسبتاً ثابت بود اما در این میان برخی از کاهش نرخ های جدی هم شنیده شد که نشان می دهد احتمالا بازار به طور کلی آمادگی کاهش ورق گالوانیزه را در بطن خود نهفته دارد.

اخبار روز مربوط به ورق و دیگر محصولات فولادی را در وبلاگ آهن یک دنبال کنید.