رقابتی به سود مشتریان خرید آهن

خرید آهن

رقابتی به سود مشتریان خرید آهن

رقابتی به سود مشتریان خرید آهن 1024 681 حسنی

قیمت های بازار فولاد همچنان در حال کاهش است. این روند نزولی قیمت ها که امروز نیز ادامه دارد. به دلیل تعطیلات پیش روی خرداد ماه و نبود خریدار واقعی است که اندک خرید آهن که در حال انجام در بازار قبل از تعطیلات است. در حال تعیین قیمت بازار است. این موضوع که به نفع خریدار آهن است. به دلیل وجود تعداد زیاد فروشنده اتفاق افتاده است.

دلیل این کاهش قیمت چیست؟

به دلیل طبیعت بازار آهن ایران روند قیمت ها هیچ وقت قیمت متعادلی نداشته و همیشه با افزایش بی دلیل همراه بوده است یا در حال کاهش پی در پی و در این هفته این متقاضی است که قیمت خود را در بازار تعیین  می کند. روز گذشته قیمت ها با کاهش از ابتدای باز شدن بازار تا ساعت ۲ بعد از ظهر میانگین کاهش ۱۰۰ تومانی در هر کیلو نشان داد.

جو کنونی بازار به گونه‌ای است که رقابت منفی بر سر فروش در میان عرضه‌کننده‌ها و فروشنده‌های مصنوعات فولادی شکل گرفته است. و فروشندگان برای بدست آوردن خریداران اندک موجود در بازار در رقابتی برای تخفیف بیشتر برای خرید آهن هستند. و این رقابت تا جایی پیش رفته است که قیمت‌های خرید محصولات کنونی در بازار حتی از قیمت‌های روز بازار بیشتر شده است.

اندک برندگان این رقابت مشتریان خرید آهن هستند

نبود مصرف کننده واقعی دلیلی که افزایش و کاهش های بی رویه بازار برای آن اتفاق می افتد. و در هفته پیش رو و آخرین هفته خرداد انتظار هیچ‌گونه افزایش قیمتی در بازار فولاد وجود ندارد. عرضه کنندگان کنونی کسانی هستند که از بورس کالا خرید کرده اند. و حالا در رقابت برای فروش هستند. رقابت منفی در بازار کنونی فولاد مانند برهه‌های افزایش بی‌رویه قیمت در این بازار شده است که هرچند یکی در قطب مثبت و یکی در قطب منفی رشد می‌کنند؛ ولی از لحاظ نداشتن خاستگاه منطقی این دو رویه را می‌توان یکسو و مشابه دانست.