روند صعودی قیمت سنگ آهن

روند صعودی قیمت سنگ آهن

روند صعودی قیمت سنگ آهن 150 150 مدیرسایت آهن یک

روند صعودی قیمت سنگ آهن

به گزارش کارشناسان گروه بازرگانی آهن یک در مورد تحلیل قیمت سنگ آهن، شاهد نفوذ فولاد سازان چینی به عنوان بزرگترین خریداران سنگ آهن جهان بر قیمت گذاری سنگ آهن هستیم.

طبق اطلاعات کسب شده، فولادسازان چینی توانسته اند شاخص قیمت های بازار داخلی سنگ آهن خود را در بعضی قراردادهای سالانه وارداتی ۲۰۱۸ که با شرکت های معدنی بزرگ می بندند دخیل کنند.

شواهد نشان می دهد بی‌اچ‌پی بیلیتون طی توافقی با دو کارخانه بزرگ چینی قرار است شاخص قیمت های مای استیل را در کنار شاخص قیمت های پلاتس برای قردادهایش استفاده کند.

در این میان شرکت معدنی فورتسکیو که چهارمین تولید کننده سنگ آهن است قرار است تا از شاخص قیمت های مای استیل چین  ( مای استیل ) برای قیمت گذاری هایش استفاده کند.

رابطه بین قیمت سنگ آهن و فولاد

در حال حاضر رابطه بین قیمت سنگ آهن و فولاد رابطه مستقیم و خطی نیست. رشد اقتصادی چین اکنون بیشتر از سال ۲۰۱۵ می باشد.

کارخانه های فولاد چین هم با نهایت توان ظرفیتی در حال تولید بوده که همین موضوع باعث می شود که اقدام به خرید و دپوی مواد اولیه از جمله سنگ آهن و زغال سنگ کنند که نتیجه آن افزایش قیمت جهانی این کالاهاست. افزایش اخیر قیمت سنگ‌آهن (از چهارم آبان ماه به بعد) بر پایه همین تحولات است.

 

ادامه روند افزایش قیمت سنگ آهن تا پایان سال

روند رو به رشد قیمت سنگ آهن که از اوایل آبان ماه شروع شده و همچنان ادامه دارد، به صورت پاندولی است و احتمال می‌رود متوسط قیمت سنگ آهن تا پایان سال روندی افزایشی داشته باشد.

تحلیل های به روز بازار آهن آلات را از وبلاگ آهن یک پیگیری کنید.