سیل منطقه اصلی تولید فلز نیکل در اندونزی را درنوردید و هزاران نفر تخلیه شدند.

سیل در منطقه تولید فلز نیکل اندونزی

سیل منطقه اصلی تولید فلز نیکل در اندونزی را درنوردید و هزاران نفر تخلیه شدند.

سیل منطقه اصلی تولید فلز نیکل در اندونزی را درنوردید و هزاران نفر تخلیه شدند. 1000 661 حسنی

مقامات اندونزی اخطار های بیشتری را برای سیل های برق آسا که به دلیل باران های فصلی اتفاق می افتد دادند. این سیل ها که باعث رانش زمین نیز شده است. نزدیک به پنج هزار نفر را از مناطق مرکزی و جنوب شرقی سولاوسی مجبور به نقل مکان کرد. این استان یکی از استان های اصلی کشور اندونزی  برای تولید سنگ فلز نیکل است.

۶۸ درصد از تولید فلز نیکل دنیا برای تولید فولاد زد زنگ استفاده می شود.

باران شدید ممکن است تا روز یکشنبه در سولاوسی و استان های دیگر ادامه پیدا کند. بر اساس اعلام آژانس سوانح  ملی این کشور مسئولان این استان به دلیل آب گرفتگی صد ها هکتار از مزارع برنج و ذرت و تخریب چندین خانه مجبور به تخلیه ۵۷۰۳ نفر از این مناطق شدند.

جزیره سولاوسی محل کار جندین معدن نیکل است که به همراه کارخانه های فراوری آن ها در PT vale اندونزی و پی تی آنکا تامبنگ و پارک صنعتی مورووالی اندونزی در این محل حضور دارند.

اندونزی با استخراج ۵۶۰ هزار تن از فلز نیکل بزرگترین تولید کننده نیکل در دنیا در سال ۲۰۱۹ است.

این سیل پل مرتبط کننده مرکز استان مورووالی به پارک صنعتی را با خود برد. اما مسئولان این منطقه می گویند که در تولید این پارک صنعتی خللی ایجاد نشده است.

یوناس سیفولهاک مدیر معادن در وزارت انرژی اندونزی روز پنج شنبه اعلام کرد که هیچ گزارشی از توقف تولید در معادن یا کارخانه های ذوب دریافت نشده است.

معدن کاران اندونزی در حال افزایش صادرات خود بعد از برداشته شدن ممنوعیت از روی این محصول توسط دولت در سال ۲۰۱۷ هستند.این کشور جنوب شرق آسیا یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان سنگ نیکل است. اما در سال ۲۰۱۴ صادرات خود را برای توسعه و نوسازی کارخانه های ذوب متوقف کرد.