عدم خرید طلا از معدن کاران دستی برای کاهش ریسک خرید از منابع غیر قانونی

معدن کاران دستی طلا

عدم خرید طلا از معدن کاران دستی برای کاهش ریسک خرید از منابع غیر قانونی

عدم خرید طلا از معدن کاران دستی برای کاهش ریسک خرید از منابع غیر قانونی 1280 660 حسنی

متالور یکی از بزرگ ترین تصفیه کننده های طلا در دنیا است. این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد که دیگر طلای خود را از معدن کاران دستی خریداری نمی کند. این تصمیم برای کاهش ریسک خرید از منابع غیر قانونی اتخاذ شده است.

روش غیر رسمی تولید طلا که به معدن کاری دستی معروف است. در سال های گذشته به دلیل افزایش قیمت طلا که در نتیجه افزایش تقاضا بوده است. به شدت افزایش پیدا کرده است.

معدن کاری دستی شغل ۴۰ میلیون نفر در سراسر جهان است.

که این افراد در فقیرترین کشور ها در آمریکای جنوبی و افریقا و آسیا زندگی می کنند. اما معدن کاران دستی برای استخراج طلا مقدار زیادی مواد شیمیایی وارد زمین و رودخانه ها می کنند. و شرایط کاری برای این افراد به شدت سخت است. و از این نوع طلا برای پولشویی و قاچاق استفاده می شود.

شرکت متالور در بیانیه خود گفت که خرید خود را از معدن کاران دستی و یا شرکت های تحصیلدار که این نوع طلا را از معدن کاران دستی جمع کرده و می فروشند به دلیل عدم اطمینان از قانونی بودن معدن و سختی در پیدا کردن مبدا طلا متوقف می کند.

در نتیجه این تصمیم متالور خرید خود را از کشور کلمبیا و پرو متوقف کرد.

متالور همچنین در سال ۲۰۱۵ روابط خود را با معدن کاران دستی در افریقا متوقف کرده بود.

بیشتر شرکت های بزرگ تصفیه طلا که طلای بانک ها و بانک ها مرکزی و طلا سازی های کشورهای غربی را تامین می کنند. خرید خود از معدن کاران دستی را متوقف کرده اند. به همین دلیل این افراد به دنبال خریدار در دیگر نقاط هستند. یک تحقیق توسط رویتر در ماه اوریل به اطلاعاتی دست یافت که میلیاردها دلار طلا از افریقا به امارات متحده عربی قاچاق می شود. که دیگر دروازه بازار جهانی برای آنها محسوب می شود.

متالور چیزی در حدود ۵۰۰ تن طلا را در سال در تصفیه خانه های خود در سوییس و ایالات متحده و آسیا تصفیه می کند. و طلایی که از معدن کاری دستی بدست می آید. کمتر از ۵ درصد آن را تشکیل می دهد.

متالور یکی از چهار شرکت بزرگ تصفیه طلا است. که این شرکت ها حدود ۲۵۰۰ تن طلا را در سال در کشور سوییس تصفیه می کنند.  این مقدار طلا ارزشی در حدود ۱۰۰ میلیارد دلار دارد. و حدود ۶۰ درصد از تولید سالانه جهانی است.