قیمت امروز میلگرد آجدار و اطلاعات علمی آن

میلگرد

قیمت امروز میلگرد آجدار و اطلاعات علمی آن

قیمت امروز میلگرد آجدار و اطلاعات علمی آن 600 400 مدیرسایت آهن یک

قیمت امروز میلگرد آجدار و اطلاعات علمی آن: در اینجا توضیحاتی علمی پیرامون میلگرد ارائه نمودیم و جهت دستیابی به لیست قیمت بروز شده میتوانید به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

میلگرد به میله های فولادی تقویت شده و با دوام گفته می شود که به منظور پشتیبانی و مقاومت یک ساختمان ساخته می شوند و در بتن جهت افزایش قدرت کشش و انعطاف آن، در نتیجه بالا بردن مقاومت بتن در برابر فشار و کشش می گردد. میلگرد در میله های فولادی طولانی تولید می شود که قبل از نصب می بایست به درستی اندازه گیری و خم شوند.

آیا واقعا لازم است که میلگرد را در بتن قرار دهید؟

در صنعت ساخت و ساز، ما همه با اصطلاح “مقاومت بتن” آشنا هستیم که در واقع به استحکام فشاری بتن اشاره دارد.

این مسئله که بتن ماده ای بسیار محکم در ساختمان سازی میباشد امکان ناپذیر است، البته بهتر بدانید که علت الزامی بودن قرار گیری میلگرد در بتن این است که بتن در برابر کشیدگی ها انعطاف پذیر نیست. به این صورت از میلگرد منعطف و مقاوم کمک می گیریم و سازه خود را به تعادل می رسانیم.میلگرد3

میلگرد چگونه ساخته می شود؟

فولاد در یک کوره بزرگ به شکل مایع ذوب می شود و توسط دستگاه ویژه به شکل استوانه ای تبدیل می شود. فولادهای کربنی یا آلیاژها با افزودن مواد به فولاد برای تقویت، انعطاف پذیری و بادوام تر، اعمال می شوند. زیرا این یک امر ضروری است که میلگرد در داخل بتن آسیب نبیند، پس برای مبارزه با خوردگی، از فولاد ضد زنگ استفاده می شود.

با پیچاندن آن و ساخت شیارها، در فولاد موجب آجدار شدن میلگرد می شوند. جالب است بدانید که همین شیارها و ردیف ها اطمینان می دهند که میلگرد در داخل بتن محکم باقی می ماند. فولاد ضد زنگ برای خواص ضد خوردگی آن تعبیه شده است و این باعث می شود که مانع از شکسته شدن بتن شود.
بهتر است که در هنگام نصب آنها می توانند کمی خطرناک باشند زیرا لبه ها و انتهای کاملا تیز هستند و نیاز به احتیاط دارند. البته بعضی از تولیدکنندگان حتی برای جلوگیری از آسیب، روی انتهای میلگرد کلاهک های پلاستیکی قرار می دهند.
میلگرد نیاز به خم شدن و  فرم دادن به طور دلخواه دارد و این امر با دستگاهی مخصوص امکان پذیر است. همه میلگرد ها قابل جوش نیستند، بنابراين، شرکت های بسیاری از سیم ها و روش های دیگر برای اتصال دو میلگرد استفاده می کنند.

کاربرد میلگرد در هنر!

اینجاست که مهم ترین قابلیت میلگرد یعنی انعطاف پذیر بودن آن در عین مقاومتش موجب ورود آن در کار های هنری شده است.

افراد زیادی در مورد برش و خم کردن میلگرد، روش های بسیاری را کشف و استفاده کرده اند. انواع دستگاه به این منظور ساخته شده اند تا شما بتوانید به راحتی فرم دلخواه خود را در میلگرد ایجاد کنید. در واقع شما می توانید در این زمینه خلاقانه عمل کنید. جالب است بدانید از میلگرد در هنر مجسمه سازی هم استفاده می شود. ابزارهای تخصصی برای این پروژه ها وجود که به شما این این امکان را می دهد.

ویژگی های میلگرد:

  • انعطاف پذیر است به راحتی شکل می گیرد و محکم است
  • قابل جوش و قابل برش در سایز دلخواه
  • موجب حفظ شکل بتن

بیشترین کاربرد میلگرد در صنعت راه و ساختمان به منظور جبران مقاومت کششی بتن میباشد و از آن در شبکه بندی ها, نگهدارنده ها و تقویت کننده ها نیز استفاده میشود. میلگردها در اندازه های استاندارد تولید میشوند و به شکل های مختلف در اعضای بتنی مسلح مورد استفاده قرار خواهند گرفت . در زیر به انواع میلگرد بر حسب مشخصات استاندارد اشاره شده است.

شرکت معتبر آهن یک بزرگترین تامین کننده محصولات فولادی و میلگرد با بالاترین کیفیت و نازل ترین قیمت برای شما کارفرمایان و مشتریان عزیز میباشد.

شما میتوانید برای خرید میلگرد آجدار و خرید میلگرد ساده با شماره ۰۲۱۴۹۰۱۶ تماس بگیرید.

میلگرد ها بر اساس استاندارد قدیمی:میلگرد آناهیتا (2)

میلگرد A1 – میلگرد A2 – میلگرد A3 – میلگرد A4

میلگرد ها بر اساس استاندارد جدید:

  • میلگرد س ۲۴۰ (میلگرد ساده)
  • میلگرد آج ۳۴۰ (میلگرد آجدار مارپیچ)
  • میلگرد آج ۴۰۰ (میلگرد آجدار جناقی)
  • میلگرد آج ۵۰۰ (میلگرد آجدار مرکب)

آزمایش میلگرد با نیروی کششی :

به منظور انجام این آزمایش میلگرد را در دستگاه ویژه ای قرار داده و کشیده می شود. و دستگاه به طور اتوماتیک درجه کشش را تعیین کرده و بر صفحه مانیتور خود ثبت می کند، به این می توان قدرت کشش میلگرد را به دست آورد.

در حالی که فولاد ارزانترین نوع میلگرد موجود است، اما در برخی موارد به پوشش اپوکسی یا فولاد ضد زنگ نیاز دارند. زیرا زنگ زدگی می تواند زمانی رخ دهد که میلگرد در معرض طولانی مدت قرار گرفتن در معرض آب نمک است که در نهایت منجر به ایجاد فشار داخلی می شود که می تواند باعث تغییر فرم بتن شود. از آنجایی که در بلندمدت این اتفاق فاقد امنیت جانی است، اکثر توسعه دهندگان تصمیم به خرید مواد با کیفیت بالاتر خواهند داشت.

امروز جهت مشاوره تخصصی درباره انواع میلگرد یا محصول دلخواه برای پروژه تان می توانید از طریق شماره زیر با ما در تماس باشید.

۰۲۱۴۹۰۱۶

میلگرد-بتن3

مشخصات A1 آجدار:

این میلگرد با تنش جاری ۲۳۰۰ KG/cm2  و  تنش گسیختگی ۳۸۰۰ KG/cm2  و تغییر شکل نسبی پلاستیکی ۲۵% بعنوان میلگرد نرم شناخته شده و عمدتا بصورت صاف و فاقد آج می باشد.این میلگرد برای آهنگری و تغییر شکل و انجام عملیات جوشکاری بر روی آن مناسب است.

مشخصات A2 آجدار:

میلگرد A2، دارای تنش ۳۰۰۰ KG/cm2  و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ KG/cm2 و تغییر نسبی پلاستیکی ۱۹%، نسبتا نرم بوده و نسبت به نوع A1 ، تردتر است. دارای آج های موازی و فنری شکل است. برای مصارف ساختمانی ، علی الخصوص خاموت زنی مناسب است.

مشخصات A3 آجدار:

تنش جاری آن ۴۰۰۰ KG/cm2 میباشد و تنش گسیختگی آن برابر ۶۰۰۰ KG/cm2 است. تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن ۱۴% بوده و بطور کلی میلگردی ترد است و برای ساختمان مناسب میباشد. آج های آن بشکل جناقی (هفت و هشتی) است. در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این میلگرد مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن انجام نمی شود.

قیمت امروز میلگرد آجدار و اطلاعات علمی آن

شما میتوانید برای خرید میلگرد آجدار و ساده با شماره ۰۲۱۴۹۰۱ تماس بگیرید.

لطفا برای ورود به صفحه لیست قیمت انواع میلگرد روی لینک زیر کلیک کنید.

لیست قیمت میلگرد