قیمت انواع آهن در حال افت در سایه ویروس کرونا

قیمت انواع آهن در حال افت در سایه ویروس کرونا

قیمت انواع آهن در حال افت در سایه ویروس کرونا 1908 1146 حسنی

نگرانی ها در مورد ویروس کرونا در چین و کاهش تقاضا به دلیل تعطیلات سال نو بر جو بازار سنگ آهن و انواع آهن اثر منفی داشته است.

آخرین شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص ۶۲ درصد روز گذشته در ثبات بوده ۹۲.۰۵ دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد. قرارداد سواپ فوریه نیز ۳.۲۰ دلار ارزان تر شده ۹۰.۹۵ دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شد.

بازار میلگرد چین در تعطیلات

در بازار داخلی در شانگهای قیمت ۵۲۷ تا ۵۳۱ دلار هر تن درب کارخانه و در ثبات است. در بازار صادرات نیز آخرین قیمت میلگرد چین حدود ۴۷۲ دلارهرتن فوب ثبت شده که تغییری نداشته است.

برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی شده سرمایه گذاری ها در چین بیشتر از سال ۲۰۱۹ باشد و می توان گفت چشم انداز درازمدت خوش بینانه است. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی های احتمالی فعالیت های ساختمانی در حاله ای از ابهام قرار دارد و مشخص نیست چه زمانی و با چه شدتی کارهای ساختمانی در چین آغاز می شود

نزول قیمت بیلت صادراتی سی آی اس

قیمت ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار هر تن فوب دریای سیاه ثبت شده است.

متوسسط قیمت متال اکسپرت ۵ دلار افت داشته ۳۹۰ دلار هر تن فوب ثبت شده است

در الجزایر و تونس خریدارها در ۴۱۰ تا  ۴۱۵ دلار هر تن سی اف آر معادل ۳۸۵ دلار هر تن فوب درخواست داده اند. در ترکیه نیز بیش از ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار هر تن سی اف آر معادل ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار هر تن فوب خریداری وجود ندارد

فعالان بازار انتظار دارند با توجه به شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت های فعالیت در فضای آزاد، تقاضای فولاد بخش ساخت و ساز در این کشور کمتر شود و بر تقاضای سنگ آهن و انواع آهن نیز اثر بگذارد ولی هنوز هیچ کس نمی داند وخامت اوضاع تا چه میزان خواهد بود.

 

منبع : صاحب خبر  ,   کالا خبر