قیمت لوله استیل و کاربرد وسیع آن در صنعت

لوله-استیل

قیمت لوله استیل و کاربرد وسیع آن در صنعت

قیمت لوله استیل و کاربرد وسیع آن در صنعت 1070 520 مدیرسایت آهن یک

قیمت لوله استیل و کاربرد وسیع آن در صنعت: به منظور معرفی لوله استیل بهتر است ابتدا به خاصیت و ویژگی منحصر بفرد آن بپردازیم، چیزی که امروزه لوله استیل را دارای اهمیت کرده ضد زنگ بودن آن می باشد.

لوله استیل به نوعی از محصولات فلزی از آلیاژ آهن و کربن گفته می شود که مقاوم نسبت به زنگ زدگی، رنگ آمیزی و خوردگی نسبت به فولاد معمولی میباشد. فولاد ضد زنگ اغلب در مواد مورد استفاده در ساخت و ساز و ابزار یافت می شود و دارای ویژگی های منحصر به فرد است که می تواند در بسیاری از کاربردهای مختلف در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار گیرد.

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که چگونه فعالیت های تحقیقاتی در طول ۲۰ سال گذشته، استفاده از فولاد ضد زنگ در ساخت و ساز را تحت تاثیر قرار داده است. پیشرفت های تکنیکی قابل توجه در پردازش مواد منجر به توسعه استیل دوبلکس با خواص مکانیکی عالی شده است. پیشرفت های مهمی نیز در بهبود فرآیند های سطحی برای برنامه های معماری انجام شده است. برنامه های تحقیقاتی ساختاری در سراسر جهان، زمینه سازی برای توسعه خصوصیات، کدها و استانداردهای ملی و بین المللی را دربر می گیرد که شامل طراحی، ساخت و نصب پروسه ها است.

اهمیت لوله استیل

استیل دارای ویژگی های مطلوب بسیاری است که می تواند در طیف وسیعی از کاربردهای ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر مهمترین ویژگی های آن مقاومت در برابر خوردگی و عمر طولانی مدت آن می توان به قابل بازیافت بودن آن نیز اشاره کرد.

علاوه بر آن لوله استیل همچنین در ساخت سازه های نازک و با دوام  بکار می رود.

برای خرید لوله استیل میتوانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۹۰۱۶ با کارشناسان فروش شرکت آهن یک در تماس باشید.

میزان افزایش مصرف لوله استیل

مصرف سالیانه فولاد ضد زنگ در طی ۲۰ سال گذشته با افزایش رشد ترکیب ۵ درصد افزایش یافته است، که بالاتر از میزان رشد سایر مواد است. نرخ رشد فولاد ضد زنگ مورد استفاده در ساخت و ساز حتی سریعتر بوده است، به ویژه در اثر رشد سریع در چین. برآورد شده است که در سال ۲۰۰۶، تقریبا ۴ میلیون تن فولاد ضد زنگ در برنامه های ساختمانی در سراسر جهان به فروش رسیده است، که ۱۴ درصد از کل مصرف آن است. تنوع قابل توجهی در بین کشورهای مختلف در سهم فولاد ضد زنگ مورد استفاده در ساخت و ساز وجود دارد؛ در چین بیش از ۲۰ درصد به ساخت و ساز تبدیل می شود، در حالی که در آلمان این رقم کمتر از ۷ درصد است.

با توجه به این افزایش مصرف تولید کنندگان فولاد ضد زنگ به طور مداوم در حال توسعه فرآیندهای تولید خود با هدف کاهش هزینه ها، کاهش انتشار و بهبود کیفیت است.

اصول کلی برای انتخاب فولادهای ضد زنگ

فولاد ضد زنگ به عنوان آلیاژهای آهن با حداقل ۱۰٫۵٪ کروم تعریف شده است.
دیگر عناصر آلیاژی برای افزایش ساختار و خواص آنها افزوده می شود، اما اساسا فولاد ضد زنگ برای انتخاب به عنوان فولادهایی با خواص مقاوم در برابر خوردگی در نظر گرفته می شود.
از لحاظ اقتصادی آنها می توانند با هزینه های بالاتر مهندسی فلزات و آلیاژهای مبتنی بر نیکل یا تیتانیوم رقابت کنند، در حالی که با ارائه طیف وسیعی از خواص مقاوم در برابر خوردگی مناسب برای طیف وسیعی از برنامه های کاربردی ایجاد شده

اند. آنها قدرت بیشتری نسبت به اکثر محصولات پلیمری (GRP) دارند، در نهایت عمر مفید آنها قابل تعمیر و قابل بازیافت هستند.

لوله-استیل

مهمترین ویژگی هایی که در مورد استیل درنظر گرفته می شود عبارتند از:

  • مقاومت خوردگی (یا اکسیداسیون)
  • خواص مکانیکی و فیزیکی
  • شکل گیری، ساخت و پیوستن تکنیک های موجود
  • هزینه های زیست محیطی و مواد (از جمله هزینه کل چرخه زندگی)

مقاومت استیل در برابر خوردگی

کروم محتوای فولاد ضد زنگ را از سایر فولادها جدا قرار می دهد. مقادیر قابل دسترس تجاری دارای حداقل ۱۱٪ کروم هستند. افزایش کروم باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون می شود.
سطوح کروم بیش از ۲۰٪
مقاومت فلز نسبت به خوردگی، حرارت و گرما را بصورت عالی بهبود یافته است.

افزودن ۲٪ نیکل به مارنزیت ۴۳۱ (۱٫۴۰۵۷) مقاومت در برابر به خوردگی را تا حد زیادی افزایش می دهد، اما هدف اصلی آن بهبود سختی ضربه فولاد است.

استفاده از لوله استیل در علم پزشکی

فولاد ضد زنگ بخشی جدایی ناپذیر از بخش عمده ای از دستگاه های پزشکی، ایمپلنت ها و کنترل سیستم های تحویل دارویی است. عملکرد این اجزا بسیار وابسته به خواص ذاتی ضد زنگ بودن استیل می باشد. علاوه بر آن فولاد ضد زنگ به طور گسترده ای در صنایع تولید و فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی برای تولید، ذخیره سازی و حمل و نقل فله، بکار رفته می شود و برای اکثر محصولات غذایی و نوشیدنی مناسب هستند.

مزیت لوله استیل:

اینکه لوله استیل ضد زنگ است طی سالها تجربه به ما ثابت شده است و این را می توان از مهمترین مزایای آن برشمارد. از لوله استیل در ساخت لوازم خانگی مثل یخچال بکار رفته می شود. این نوع از لوله همچنین مناسب برای انتقال مواد نفت، آب و گاز نیز می باشد. زیرا مقاومت در برابر فشار این لوله ها بی نظیر است.

انواع لوله استیل

  • لوله استیل بدون درز

لوله استیل بدون درز از استیل ۳۰۰ ساخته شده است و انواع لوله ۳۰، ۳۱۶، ۳۲۱، ۳۱۰ و لوله دابلکس را شامل می شود

  • لوله استیل درزدار

لوله استیل درزدار از استیل ۳۰۰ ساخته شده است و لوله ۳۰۴ ، ۳۱۶ و لوله دابلکس از انواع آن است همانطور که از دسته بندی نتیجه می شود، لوله استیل ۳۰۴ ، ۳۱۶ و دابلکس در دو مدل درز دار و بون درز برای مصرف کنندگان موجود می باشد.

کاربرد لوله استیل

در سیستم آبرسانی و تصفیه فاضلاب و تصفیه آب لوله استیل، پالایشگاه نفت، گاز و سیستم انتقال گاز و نفت، قسمت های مختلف تولیدات دارو و تولید مواد غذایی و در قسمت تولید انواع مواد شیمیایی، لوله استیل نوع ۳۰۴ که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد در این صنایع در قسمت های گرفتن سختی آب و فشرده سازی هوا کاربرد دارد، لوله استیل ۳۱۶ نیز در مواردی که بخش نمونه گیری وجود دارد این لوله استیل استفاده می شود. در سیستم انتقال آب دریا نیز کاربرد دارد.

 

برای اطلاع از قیمت لوله استیل و  خرید لوله استیل میتوانید از طریق شماره تلفن ۴۹۰۱۶ با کارشناسان فروش شرکت آهن یک در تماس باشید.