قیمت لوله فولادی ثابت می‌شود

قیمت-لوله-فولادی

قیمت لوله فولادی ثابت می‌شود

قیمت لوله فولادی ثابت می‌شود 600 399 مدیرسایت آهن یک

قیمت لوله فولادی ثابت می‌شود

با توجه به نمودار قیمت لوله داربستی، کارشناسان آهن یک تحلیل‌های خود را ارائه دادند. طبق این بررسی‌ها در چند روز اخیر قیمت لوله داربستی در برخی سایز‌ها اعلام نشده و فروش این نوع لوله بسته بوده است. دلیل این امر را این میدانند که فروشندگان این محصول امید دارند تا قمیت لوله داربستی افزایش یابد.

اما قیمت لوله داربستی با سایز ١ تا ١/٢ و با ضخامت ٢ در حال حاضر معادل ٢٩٩٠ تومان اعلام می شود که نسبت به روز های قبل ثابت مانده است. قیمت لوله داربست با همین سایز و ضخامت ٢.۵ هم در حال حاضر معادل ٢٩۵٠ تومان به بازار عرضه می شود. علاوه بر این، قیمت لوله گالوانیزه هم در کارخانه های مختلف با قیمت ثابت اعلام شد اما تحلیل گران احتمال هر گونه نوسان در قیمت لوله گالوانیزه را ممکن می دانند.

افزایش تولید لوله گالوانیزه کارخانه های دولتی، پس از انقلاب اسلامی

رئیس سند یکای لوله و پروفیل چندی پیش در مورد رشد دو برابری تولید لوله گالوانیزه، پس از انقلاب اسلامی خبر داد و همچنین گفت: پیش‌بینی تولید میلیون ها تن لوله گالوانیزه تا سال ۱۴۰۴ از افتخارات تعاونی ‌های کشور، پس از انقلاب خواهد بود. علاوه بر این، طبق براورد های کارشناسان، قیمت لوله گالوانیزه تا سال ٢٠١۴ به دلایل مختلف وضعیت چندان خوبی نداشت اما در آینده با افزایش میزان تولید و در پی آن تقاضا، افزایش قابل توجهی خواهد یافت و تا حد زیادی جبران کننده هزینه های تولید خواهد بود.

رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق تعاون ایران در گفت ‌و گو با خبرنگار یکی از خبر گزاری ها اظهار داشت: در سال های گذشته که به قبل از انقلاب بر می گردد، کارکرد کارخانه های تولید کننده میلگرد، ضعیف و در سطح بازار داخلی بیش تر فعال بود اما با گذشت زمان اکنون کارخانجات بزرگی در ایران فعال‌هستند و برخی نیز بعد ها تاسیس شدند که موجب افتخار کشور است.

یکی از کارشناسان می گوید: صنعت تولید لوله گالوانیزه  پیش از انقلاب اسلامی ایران ضعیف تر بود در حالی که امروز شاهد افزایش تولید این محصول هستیم. علاوه بر این که مشتریان نیز در حال حاضر از مناسب بودن قیمت لوله گالوانیزه هم خشنود هستند. کارشناسان و برخی از دست اندرکاران این حوزه بر این باورند که روند افزایشی تولید لوله گالوانیزه همچنان در دستور کار است و تا سال ١۴٠۴ ادامه دارد.

بازار صادراتی لوله و پروفیل

به علاوه در اتفاقات ناگزیر اخیر مانند زلزله کرمانشاه، دبیر سند یکای لوله و پروفیل دستور داد تا در هر کجای این مناطق نیاز به محصولاتی نظیر لوله گالوانیزه، لوله داربستی و… است، سریعا اقدام شود و این محصولات در دسترس افراد محروم قرار گیرد. همچنین یکی دیگر از مسئولین نیز در این باره گفت: هم‌ اکنون تأمین نیاز محصولات فولادی برای زلزله‌زدگان در حال ارائه است.

وی همچنین در مورد صادرات لوله و پروفیل نیز گفت: اکنون بیش از ١.١ میلیون دلار صادرات لوله گالوانیزه و صنایعی از این دست در حال انجام است و این میزان در سال آینده به بیش از رقم صادرات فعلی خواهد رسید. وی با اعلام این که تعداد تعاونی‌ های فولاد کشور از ابتدای انقلاب تا کنون ۵۰ برابر شده است، اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ٣ هزار و ۱۳ تعاونی با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر عضو در کل کشور داشته‌ایم که هم اکنون ۱۵۰ هزار تعاونی با ۲۳ میلیون نفر عضو داریم که از نظر تعداد تعاونی ۵۰ برابر و از نظر اعضاء رشد ۲۰ برابری داشته‌ایم.

علاوه بر این، وی معتقد است که اقتصاد تعاونی نقش مهمی در توزیع عدالت، ثروت و فرصت سازی برای بسیاری از مردم داشته که منجر به حضور آن ها در افزایش سهم تولید و بهره‌ وری می‌شود.

اخبار بیشتر را در وبلاگ آهن یک دنبال کنید.