لوله آتشخوار و کاربردهای آن

لوله آتشخوار و کاربردهای آن

لوله آتشخوار و کاربردهای آن 150 150 آهن یک

کارشناسان گروه بازرگانی آهن یک در این مقاله به معرفی لوله آتشخوار و کاربردهای لوله آتشخوار می پردازند.

لوله آتشخوار چیست؟

لوله آتشخوار، لوله هایی هستند که به دلیل جنس خاص آلیاژ به کار رفته در ساخت آنها ، توانایی تحمل حرارت و فشار بالا برای عبور مایعات و گازهای حرارت بالا را دارند. این لوله ها بایستی تحمل حرارت حداقل ۴۵۰ درجه سانتی گراد را داشته باشند.

میزان درجه حرارت و فشار در لوله های آتشخوار

درجه حرارت در لوله های آتشخوار ۴۵۰ درجه سانتی گراد و فشار مایع به ۳۲ اتمسفر برای لوله های با قطر ۶۴ میلیمتر به بالا و حداقل ۸۰ اتمسفر برای لوله های با قطر کمتر از آن می رسد.اگر لوله آتشخوار نیازی به جوشکاری داشته باشد عملیات حرارتی بعد از جوشکاری بایستی در درجه حرارت ۵۲۰ تا ۶۰۰ درجه سانتی گراد و به مدت حداقل ۱۵ دقیقه انجام گیرد.

کاربرد لوله های آتشخوار

از لوله آتشخوار برای ساخت دیگ بخار ،مبدل حرارتی برای منابع تحت فشار و هر جا که فشار و حرارت با هم توام شود استفاده می شود.

متداول ترین سایز لوله های آتشخوار

متداول ترین سایزهای لوله آتشخوار شامل : ۲۵٫۴ – ۳۱٫۸ – ۳۸ – ۴۴٫۵ – ۵۰٫۸ – ۵۷ – ۶۰٫۳ – ۶۳٫۵ – ۷۶٫۱ هستند.

کشورهای سازنده لوله آتشخوار

لوله آتشخوار ، مطابق با استانداردهای روز دنیا در کشورهای چین ، رومانی ، روس ، اروپای غربی و شرقی تولید می شود. این لوله ها ، تمامی مراحل آزمایشی دمای بالا و فشار بالا را طی کرده اند و دارای گواهینامه تولید و آنالیز لوله با قطر و ضخامت مختلف می باشد.

لازم به ذکر است که در خرید لوله آتشخوار باید به وزن هر متر و هر شاخه ی لوله دقت کرد، چرا که لوله های بی کیفیت و کم کیفیت و با وزن کم در بازار موجود می باشد که به دلیل عدم مقاومت کافی و ترکیدگی در فشار و حرارت بالا، سبب حادثه جانی و مالی می شوند.

با توجه به محدویت تولید لوله های بدون درز در ایران اعم از لوله آتشخوار و نیاز کارفرمایان به منابع خارجی ، شرکت آهن یک با توجه به روابط گسترده با بهترین سازندگان و تامین کنندگان خارجی اقدام به تامین و واردات انواع لوله های بدون درز در سایزها و ضخامت های گوناگون مطابق با استانداردهای مورد نیاز کارفرمایان می نماید. همچنین این شرکت در جهت تسریع و با توجه به نیازهای فوریتی کارفرمایان ، می تواند از بزرگترین انبارهای جهانی به صورت فوریتی انواع لوله های مورد نیاز را تامین نماید.

برای دریافت قیمت لوله آتشخوار و قیمت لوله مانیسمان بر روی این لینک ها کلیک کنید و یا با شماره ۰۲۱۴۹۰۱۶ تماس حاصل فرمایید.

مطالب آموزشی درباره صنایع فولادی را از وبلاگ آهن یک دنبال کنید.