لوله مارپیچی اسپیرال

لوله-مارپیچی-اسپیرال

لوله مارپیچی اسپیرال

لوله مارپیچی اسپیرال 719 479 مدیرسایت آهن یک

لوله مارپیچی اسپیرال

بنا بر تحقیقات گروه بازرگانی شرکت آهن یک، که تولیدکننده انواع لوله های فولادی درز جوش مارپیچ (اسپیرال) از قطر ۱۶ الی ۱۲۰ اینچ به روش جوشکاری زیر پودری (SAW) از ضخامت ۵ الی ۲۵٫۴ میلی متر و تا گرید فولادی X70 بر اساس استاندارد AWWA می باشد.

به عنوان مثال کارخانه لوله سازی شرکت ایران اسپیرال در سال ۱۳۷۳ در شهرک صنعتی سگزی واقع در کیلومتر ۵۲ شرق اصفهان به بهره برداری رسیده است . هدف از احداث کارخانه تامین لوله های مورد نیاز خطوط انتقال آب بوده که تاسیسات و ماشین آلات کارخانه در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار و در زیر بنای به مساحت ۰۰۰ر۲۵ متر مربع نصب گردیده است و وجود ۱۳ کیلومتر راه آهن اختصاصی، این کارخانجات را به شبکه سراسری راه آهن جمهوری اسلامی ایران متصل می نماید که حمل مواد اولیه و محصول را تسهیل می نماید.

ظرفیت تولید فعلی این کارخانه سالانه ۰۰۰ر۱۸۰ تن در سال انواع لوله های فولادی درز جوش مارپیچ در اقطار ۴۰۰ الی ۳۰۰۰ میلیمتر و با ضخامت جداره ۵ الی ۲۵٫۴ میلیمتر بر اساس استاندارد AWWA است.

لوله های تولیدی از نوع درز جوش اسپیرال ( لوله مارپیچی اسپیرال ) بوده و به روش جوشکاری زیر پودری Submerged Arc Welding) SAW) و با استفاده از دو الکترود Tandem Arc می باشد.

وجود دو خط تولید، امکان تولید دو لوله با اقطار مختلف را به صورت هم زمان فراهم می نماید. تکنولوژی خط تولید از کشورهای صاحب نام نظیر PRD آمریکا و HOESCH آلمان می باشد که لوله های تولیدی تاکنون در طرحهای مختلف آبرسانی، صنایع پتروشیمی و نیروگاههای مختلف استفاده شده است.

هدف از نوع تولید لوله با درز جوش مارپیچ  ( لوله مارپیچی اسپیرال ) به دلیل نیازمند عرض ورق در حدود ۱۰ متر برای تولید لوله های ۳۰۰۰ میلیمتر می باشد که تولید آن در دنیا میسر نمی باشد که با این روش تولید می توان با هر میزان عرض ورق انواع لوله با قطرها بالا تولید نمود.

 

با تشکر از همیاری شما با وبلاگ آهن یک.