لوله گالوانیزه چیست؟ خرید لوله گالوانیزه

لوله-گالوانیزه

لوله گالوانیزه چیست؟ خرید لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه چیست؟ خرید لوله گالوانیزه 1066 800 مدیرسایت آهن یک

لوله گالوانیزه چیست؟ خرید لوله گالوانیزه : این لوله ها به آب عادت دارند و در تماس زیاد با آن خراب نمی شوند. به عملی که بر روی لوله اعمال می شود تا از اکسید شدن آهن جلوگیری کند گالوانیزه می گویند.

شرکت آهن یک تامین کننده انواع لوله های گالوانیزه با بالاترین کیفیت برای مشتریان عزیز می باشد.

لوله گالوانیزه لوله ایست که جنس اصلی آن آهن سفید نورد شده است و با روی مذاب پوشیده می شود.

کاربرد لوله گالوانیزه:

لوله گالوانیزه کاربرد گسترده ای در صنعت دارد؛ اما یکی از پرکاربرد ترین استفاده های لوله گالوانیزه بکارگیری آن در گلخانه ها به منظور آبیاری و کشاورزی می باشد. لوله گالوانیزه در برابر تماس با آب و هوا تجزیه نمی شود و بیسار مناسب برای باغ ها و کشاورزی است. این لوله بسیار محکم است.

نصب لوله گالوانیزه بسیار آسان و سریع است. 5لوله-گالوانیزه-گلخانه

انواع لوله گالوانیزه:

لوله گالوانیزه با روی و دیگر ترکیبات آهن پوشیده می شود.

  • لوله‌ فولادی گالوانیزه
  • لوله‌ آهنی گالوانیزه

در صورتی که قصد خرید لوله گالوانیزه را دارید به شما پیشنهاد می کنیم از شرکت معتبر آهن یک آن را خریداری نمایید زیرا کیفیت در لوله گالوانیزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

وزن های لوله های گالوانیزه:

لوله گالوانیزه در وزن های سبک، متوسط، سنگین موجود است.لوله-گالوانیزه

تاریخچه لوله فولادی گالوانیزه

از این رو که لوله فولادی گالوانیزه با یک لایه روی پوشانده می شود. این پوشش روی، فولاد را در برابر خوردگی مقاوم می کند. لوله گالوانیزه معمولا برای ساخت و ساز در فضای باز مانند نرده ها یا برای برخی از لوله کشی داخلی استفاده می شود. روی حاوی خوردگی است بنابراین لوله ممکن است در معرض عناصر محیطی در فضای باز باشد. مانع حفاظتی به طور موثر در مقابل آسیب های رطوبت در محیط موثر است.

فرایند گالوانیزه ابتدا توسط دانشمندان در دهه ۱۷۷۰، تقریبا ۶۰ سال قبل از اینکه در نهایت در دهه ۱۸۳۰ معرفی شد، مورد بحث قرار گرفت. مهندس فرانسوی Stanislaus Tranquille Modeste Sorel نخستین اختراع ثبت شده برای این پروسه را در سال ۱۹۳۷ اخذ کرد و به زودی پس از آن شروع به ساخت آن کرد. در دهه ۱۸۵۰، اروپا فولاد گالوانیزه را از کارخانه های تولیدی اطراف این قاره تولید کرد. ایالات متحده در مدت کوتاهی پس از آن پیگیری شد، اولین کارخانه خود را در دهه ۱۸۷۰ باز کرد.

برای ایجاد لوله فولادی گالوانیزه، مواد فولادی به یک روکش روی می دهند. این فرآیند نیز گالوانیزه شدن شیب گالوانیزه نامیده می شود. در این فرآیند دو فلز به طور شیمیایی به یکدیگر متصل می شوند و بنابراین هرگز جدا نخواهند شد و باعث می شود مقاومت فولاد مقاوم تر و طولانی تر از فولاد باشد.

لوله های فولادی گالوانیزه در تنظیمات مختلف استفاده می شود. تا حدود ۳۰ سال پیش، فولاد گالوانیزه برای لوله های تامین آب در ساخت و ساز استفاده شد. این است که در برنامه های کاربردی در فضای باز هر جا که مقاومت فولاد مورد نیاز است، مانند حصار و ریل، داربست بکار می رود.

گالوانیزه گرم کردن چیست؟

گالوانیزه داغ (HDG)، همانطور که اشاره شد، فرایند فرو ریختن فولاد ساخته شده به یک کتری یا بخار روی ذوب شده است. در حالی که فولاد در کتری است، آهن به طور متالورژی با روی مذاب واکنش می دهد تا یک پوشش آلیاژی محکم ایجاد کند که حفاظت از خوردگی برتر را به فولاد برساند.
گالوانیزه گرم شدن یک نوع گالوانیزه است. این فرآیند پوشش آهن، فولاد و آلومینیوم با یک لایه نازک روی با عبور فلز از طریق حمام مذاب روی در دمای حدود ۸۶۰ درجه فارنهایت (۴۶۰ درجه سانتیگراد) است.

۴ دلیل برای اینکه شما باید لوله فولادی گالوانیزه را انتخاب کنید:

اگر قصد شروع پروژه ا را دارید و می خواهید لوله ای را برای آن انتخاب کنید که تا ۱۰۰ سال هم در آن اثری از زنگ زدگی پیدا نشود، شرکت آهن یک به شما توصیه می کند که لوله گالوانیزه پوشیده شده از ماده روی را برگزینید.

در اینجا ما چهار دلیل برای انتخاب لوله گالوانیزه را به شما ارائه میکنیم؛

۱- یک محافظ امنیتی:

در صورت عدم حفاظت، آهن در فولاد با آب و اکسیژن در هوا واکنش نشان می دهد. این باعث زنگ زدگی، خوردگی و در نهایت فروپاشی می شود.
گالوانیزه یک لایه روی را در بالای فولاد اضافه می کند و این لایه به عنوان یک مانع عمل می کند که برای این عناصر خوردگی برای رسیدن به فولاد طول می کشد. این لایه نیز مقاوم در برابر سایش و خراش است.


۲- یک لایه صمیمی

این لایه روی علاوه بر اینکه از فولاد در برابر زنگ زدن محافت می کند، نقش یک “لایه فداکاری” را نیز ارائه می دهد. به این صورت که اگر فولاد گالوانیزه زنگ زده شود، روی قبل از فولاد زنگ می زند. حتی اگر فرسوده یا خراشیده شود به این صورت انجام می شود.


۳- هزینه

بسیاری از افراد فکر می کنند لوله گالوانیزه گران تر است، اما اگر شما در نظر داشته باشید طول عمر آن، در دراز مدت می تواند هزینه را کاهش دهد. اما چون فولاد گالوانیزه دارای طول عمر است که تا زمانی است که شما فقط باید یک بار هزینه نصب لوله گالوانیزه را متحمل شوید.

۴- بی نظیر و قابل بازیافت

شما می توانید فولاد گالوانیزه را در همه جا پیدا کنید: در خانه ها، آسمان خراش ها، اتومبیل ها، قایق ها و دیگر سازه های دریایی که نیاز به حفاظت از عناصر دارند.
فولاد گالوانیزه علاوه بر دوام و خواص ضد خوردگی آن بسیار گسترده است، زیرا می تواند بازیافت و دوباره استفاده شود. این کار نه تنها به نفع شماست، بلکه برای محیط زیست هم مفید است.

اینها چهار دلیل برای انتخاب لوله فولادی گالوانیزه هستند. نه تنها مقاوم در برابر خوردگی و مقرون به صرفه است، بلکه همچنین قابل استفاده مجدد است.


آیا مایل به استفاده از فولاد گالوانیزه در پروژه بعدی خود هستید؟ برای خرید لوله گالوانیزه با بالاترین کیفیت میتوانید از طریق شماره تلفن
۰۲۱۴۹۰۱۶ با کارشناسان فروش شرکت آهن یک در تماس باشید.

امیدوارم مقاله لوله گالوانیزه چیست؟ خرید لوله گالوانیزه برای شما مفید بوده باشد و همچنین برای شما اطلاعاتی سودمند را جمع آوری نموده ایم تا به بهترین نحو شما را در خرید لوله گالوانیزه راهنمایی کنیم.