مصارف ورق گالوانیزه در صنعت

نوسانات-قیمت-ورق-گالوانیزه

مصارف ورق گالوانیزه در صنعت

مصارف ورق گالوانیزه در صنعت 1024 768 مدیرسایت آهن یک

ورق گالوانیزه:

گروه تخصصی آهن یک تلاش کرده اند تا مقاله ای جهت آشنایی بیشتر کاربران با کارکرد های ورق گالوانیزه ارائه دهند.سعی بر این است تا جایی که امکان دارد کاربرد ورق گالوانیزه را در  صنعت آهن به شما معرفی کنند.

-شرح ورق گالوانیزه:

در ابتدا گروه آهن یک شرح کوتاهی منوط به ورق گالوانیزه ارائه می دهند.جنس این ورق ها از فلز روی می باشد.که باعث می شود از زنگ زدگی محفوظ بمانند.این ویژگی برای مشتریان آهن یک میتواند نکته مثبتی باشد.در این حالت پوشش خورده شده و فلز مادر محافظت می شود.این فرآیند نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است.

کاربردهای ورق گالوانیزه:

به دلیل تبدیل کردن محصولاتی مانند تختال و شمش به محصولات نهایی مانند ورق های گالوانیزه احتیاج دارند.این ورق های گالوانیزه در ساختن لوازمی مانند:سینی کابل ،نردبان کابل،لوله فولادی برق،کانال کولر،کابینت آشپزخانه و حتی شیروانی منازل کاربرد دارند.

اصطلاح فولاد برای آلیاژهای آهن که تا حدود یک و نیم درصد کربن دارند و با فلزهای دیگر همراه هستند،به کار می رود.ویژگی هایی که می تواند در خواص فولاد تغییرات مهمی ایجاد کند درصد کربن موجود در آن،عملیات حرارتی،و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن می باشد.

انواع ورق گالوانیزه:

ورق گالوانیزه به دو صورت در کارخانه تولید میشوند که گروه تخصصی آهن یک، آن ها را برای مشتریان تامین میکند:

  • رول فرم
  • رول فابریک 
  1. ورق های رول فرم گالوانیزه با ضخامت ۰٫۱۸ درصد میلیمتر تا ۶ میلیمتر و با دو عرض ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر تولید می شوند.
  2. ورق های فابریک گالوانیزه هم به دو صورت ۲۰۰۰*۱۰۰۰ میلیمتر و ۲۵۰۰*۱۲۵۰ میلی متر تولید می شوند.

-وزن عمومی رول ها :

وزن عمومی رول ها بسته به عرض روال یا ضخامت و کارخانه تولید کننده بین ۵ تا ۷ تن می باشد.

-نحوه تامین و خرید:

کاربران می توانند جهت استفاده از ورق های سرد که در صنعت خودرو  و لوازم خانگی کاربرد دارند به سایت آهن یک مراجعه کنند.تولید ورق در داخل کشور توسط تعدادی از کارخانجات در نقاطی از کشور انجام می شود که نحوه خرید از بعضی از این کارخانجات به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام شده و بعضی دیگر محصول خود را در بورس عرضه کرده و امکان خرید از این کارخانجات به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد.البته بعضا نیز تعدادی از این تولید کنندگان دارای نماینده فروش مستقیم هستند که از طرف این تولید کنندگان معرفی می شوند.
برای خرید ورق های گالوانیزه ،مشتریان بایستی به سراغ اشخاص،شرکت ها و تامین کنندگان این محصول همچون آهن یک  بروند که با داشتن انبار و بنگاه ،خریداری نموده و عرضه می نمایند.