نوسانات دلار و بازار فولاد

نوسانات دلار و بازار فولاد

نوسانات دلار و بازار فولاد 600 450 مدیرسایت آهن یک

نوسانات دلار و بازار فولاد

در اولین روز هفته جاری گروه تحقیقاتی آهن یک قصد دارد به بررسی تاثیرات نوسان دلار بر بازار فولاد بپردازد.

نوسانات قیمت

طی هفته گذشته شاهد نوسانات زیادی در بازار آهن آلات بودیم. جهش ناگهانی نرخ دلار تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت محصولات فولادی داشته است.

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا نرخ دلار کاهش یافته و شاهد آرامش نسبی در بازار این محصولات بودیم. در روزهای ابتدایی هفته نرخ دلار به ناگهانی افزایش یافته و این امر سبب القای سیگنال های مثبت به بازار فولاد گشته و در نتیجه آن قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل افزایش ناگهانی یافته است.

این در حالی است که در روزهای پایانی هفته سیگنال های منفی در بازار فولاد پدیدار شده که سبب افت قیمت محصولات فولادی گشته است. یکی از عوامل منفی تاثیرگذار بر قیمت این محصولات کاهش مجدد قیمت دلار بوده است که سبب افت قیمت آهن آلات از جمله قیمت پروفیل طی روزهای پایانی هفته گشته است.

هم چنین قیمت شمش نیز طی هفته گذشته روند نزولی داشته که از جمله عوامل موثر بر قیمت محصولات فولادی بوده است و سبب آرامش بازار گشته است. هم چنین از دیگر عوامل منفی تاثیرگذار بر قیمت محصولات فولادی طی هفته گذشته می توان به برودت هوا اشاره کرد که سبب افت قیمت این محصولات گشته است. کاهش قیمت آهن آلات طی روزهای پایانی هفته گذشته بیشتر تحت تاثیر نرخ دلار بوده است.

پیش بینی بازار هفته جاری

با این حال هنوز نمی توان به رشد مجدد قیمت ها در بازار امید داشت زیرا هم چنان بازار از کمبود میزان تقاضا و برودت هوا رنج می برد و نمی توان گفت که قیمت ها طی روزهای آتی مجددا افزایش یابد. هم چنین روند نزولی قیمت شمش نیز بر بازار تاثیر عمده ای خواهد داشت و در صورتی که این روند در بازار ادامه یابد می توان گفت که قیمت محصولات فولادی هم چنان روند نزولی خواهد داشت و طی هفته آینده شاهد آرامش در بازار این محصولات خواهیم بود.

مساله ای که در حال حاضر همگان به آن اذعان دارند این است که افت قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل در نتیجه ی افت قیمت دلار می باشد ولی باید توجه داشت که افت قیمت شمش تاثیر بیشتری بر ای مساله داشته و افت قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل بیشتر تحت تاثیر افت قیمت شمش می باشد. هم چنین قیمت شمش در بازار جهانی نیز افت کرده است که این امر نیز سبب تشدید افت قیمت محصولات فولادی طی روزهای اخیر گشته است.

آخرین اخبار مربوط را در وبلاگ آهن یک دنبال کنید.