ورق گالوانیزه به روش گالوانیل

ورق گالوانیزه به روش گالوانیل

ورق گالوانیزه به روش گالوانیل

ورق گالوانیزه به روش گالوانیل 550 550 آهن یک

پوشش آلیاژی یکی از بهترین راه ها برای محافظت از ورق های آهنی در برابر اثرات خوردگی است. یک ترکیب خاص و مشهور پوشش دهی ورق فولادی با یک لایه از روی است، که به اسم ورق گالوانیزه شناخته می شود.

با این حال چندین فرایند برای گالوانیزه کردن ورق فولادی وجود دارد. یک فرایند قابل توجه گالوانیل است.

گالوانیل چیست؟

گالوانیل شبیه دیگر روش های گالوانیزه کردن ورق است. و شاید بیشترین شباهت را به روش غوطه وری گرم داشته باشد. برای تولید ورق گالوانیل ، مواد در حمام مذابی از آلیاژ روی غوطه ور می شوند.

 این روی بدون تغییر در خواص متالوژیکی لایه روی یا ورقی که به آن می چسبد. یک لایه روی در سطح ورق ایجاد می کند.

برای انجام فرایند گالوانیل سپس ورق گالوانیزه شده از زیر یک چاقوی بادی که هوای با فشار کم و در حجم بالا را به سطح ورق می دمد گذرانده می شود تا روکش روی اضافه از سطح ورق قبل از خشک شدن جدا شود

این کار باعث می شود که پوشش ورق گالوانیزه بسیار نازک تر از ورق های گالوانیزه استاندارد  شود. سپس مواد در کوره قرار می گیرند تا فولاد به دمای آنیل شدن برسد و برای مدت زمان معینی در آن دما می ماند،

این کار اجازه می دهد که روی و فولاد با هم ترکیب شده و آلیاژ تشکیل دهند. سپس فولاد گالوانیل با ابعاد مشخصی بریده می شود.

مزایا و معایب روش گالوانیل در تولید ورق گالوانیزه

استفاده از ورق های گالوانیل مزیت هایی را نسبت به ورق بدون روکش یا مواد روکش دار دیگر دارد.

ورق گالوانیل در اصل برای مصارفی که به رنگ کاری احتیاج دارند ساخته می شود

زیرا روکش مات روی این نوع ورق ها بسیار بهتر از ورق های گالوانیزه استاندارد رنگ را به خود جذب می کند.

پوشش روی ورق گالوانیل همچنین به نسبت دیگر انواع فولاد های گالوانیزه سخت تر است. این موضوع باعث افزایش مقاومت در برابر خراشیدگی و آسیب های دیگر می شود که می تواند ورق زیر این پوشش ها را مورد آسیب قرار دهد.

قابلیت جوشکاری و شکل پذیری پوشش ورق گالوانیل معمولا از انواع دیگر ورق های گالوانیزه استاندارد بهتر است.

استفاده از ورق گالوانیل همچنین مقاومت به خوردگی بیشتر و بهتری نسبت به فولاد های کربنی بدون پوشش ارائه می دهد.

یک عیب ورق گالوانیل این است که مقاومت به خوردگی آن به همان اندازه مقاومت به خوردگی ورق گالوانیزه نیست که این موضوع به دلیل نازکتر بودن پوشش روی آن است.

کاربردهای متداول ورق گالوانیل

کاربردهای گالوانیل بسیار گسترده است چون انواع مختلف فولاد را می توان گالوانیل کرد.به عنوان مثال، یک فولاد کربنی با ضخامت کم ممکن است برای ساخت بدنه و شاسی اتومبیل گالوانیل شده باشد،

 در عین حال یک فولاد ضخیم و مستحکم با مقدار کمی آلیاژ در سازه ساختمان استفاده می شود.

گالوانیل می تواند فولادهایی که برای شکل دهی عمیق، کاربردهای با تنش کششی بالا، کاربردهای دریایی،عملیات جوشکاری و فعالیت های زیاد دیگری استفاده می شوند، انجام شود.

گروه بازرگانی آهن یک عرضه انواع ورق ها و لوله های گالوانیزه به روش های مختلف و در ابعاد مختلف است. برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه کاشان به این لینک مراجعه فرمایید.

همچنین این مجموعه با عقد قرارداد با کارخانه های گالوانیزه آمادگی انجام گالوانیزاسیون انواع مقاطع در سایز ها و استفاده های مختلف را دارا می باشد.