وضعیت بازار آهن آلات در آینده

وضعیت بازار آهن آلات در آینده

وضعیت بازار آهن آلات در آینده 150 150 مدیرسایت آهن یک

وضعیت بازار آهن آلات در آینده

بر اساس گزارش گروه بازرگانی آهن یک درباره پیش بینی بازار آهن آلات در ایران، پیش بینی می شود قیمت آهن آلات به مرور زمان بهبود یابد و با افزایش تقاضا مواجه شود.

با توجه به شرایط فعلی که کارخانه های تولید آهن آلات تنها نیمی از ظرفیت خود را استفاده می کنند و با در نظر گرفتن این که بازار مسکن در حال خروج نسبی از رکود می باشد. پیش بینی می شود با افزایش تقاضا در بازار آهن آلات، شاهد افزایش قیمت آهن آلات باشیم.

در صورت رخ دادن این اتفاق، کارخانه ها نیز با افزایش قیمت آهن آلات تولیدی خود می توانند سود بیشتری کسب کنند. اگر چه این تنها در حد یک پیش بینی می باشد و در شرایط فعلی هیچ اتفاقی رخ نداده است.

در حال حاضر که وضعیت آب و هوایی با بارش برف و باران مواجه شده، بازار آهن آلات و محصولات فولادی را بسیار راکد کرده چرا که در این هوا حمل و نقل به سختی ممکن می شود. درصورتیکه قیمت آهن آلات حتی با افزایش قیمت هم مواجه شود، این افزایش بیشتر بدلیل افزایش قیمت در بازارهای جهانی می باشد.

افزایش قیمت آهن در بازارهای جهانی و تاثیر آن در بازار ایران

در شرایط فعلی کشور چین از چندی پیش تا کنون از صادرات آهن آلات خود کاسته و در داخل این کشور بیش تر به ساخت و ساز پرداخته می شود که این موضوع به خودی خود باعث افزایش قیمت آهن در بازار های جهانی شده و بر بازار آهن آلات ایران نیز اثر گذاشته است.

درصورتیکه قیمت آهن آلات حتی با افزایش قیمت هم مواجه شود، این افزایش بیشتر بدلیل افزایش قیمت در بازارهای جهانی می باشد.

اخبار روز بازار آهن آلات را در وبلاگ آهن یک دنبال کنید.

})