چین اصلی‌ ترین صادر کننده قراضه‌ فولادی

قراضه-فولاد

چین اصلی‌ ترین صادر کننده قراضه‌ فولادی

چین اصلی‌ ترین صادر کننده قراضه‌ فولادی 640 480 مدیرسایت آهن یک

چین اصلی ترین صادر کننده قراضه فولادی

بر اساس بررسی ها و تحقیقات گروه بازرگانی شرکت آهن یک در طی چند ماه اخیر، صادرات قراضه‌ فولادی از سرزمین اژدهای قرمز با رشد چشمگیری همراه بوده است و در ماه سپتامبر به بیشترین میزان خود، معادل ۵۰۸ هزار و ۱۲۰ تن رسید. همچنین با توجه به آمار اعلامی از طرف اداره گمرک چین، مجموع کل صادرات قراضه فولادی در نه ماه نخست سال ۲۰۱۷، ۱٫۳۹ میلیون تن است.

مقاصد اصلی برای صادرات قراضه فولادی چین

با توجه به آمار ارائه شده اداره گمرک چین، ۳ مقصد ‏اصلی برای صادرات قراضه فولادی چین در ماه سپتامبر، اندونزی، تایلند و ویتنام بودند‎.‎  ترکیه، به‌عنوان بزرگ‌ترین واردکننده قراضه های فولادی در جهان، بخشی از نیاز خود به این مواد را نیز از طریق چین تأمین کرده است. این در حالی است که به گفته دفتر بین‌المللی داده‌های بازیافت، هیچ صادرات قراضه فولادی از چین به ترکیه طی ۸ ماه نخست سال ۲۰۱۷ انجام نگرفت. اما صادرات ۱۰ هزار تن قراضه فولادی از چین به ترکیه در ماه اکتبر تأیید شده است. همچنین در آمارها ذکر شده که این محموله‌ها با تخفیف قابل توجهی در اختیار شرکت‌‌های ترکی قرار گرفته است.

مصرف داخلی قراضه‌ فولادی در چین

آمارها حکایت از آن دارد که مصرف قراضه‌ فولاد در چین در ۶ ماه نخست سال ۲۰۱۶ حدود ۴۲٫۶ میلیون تن بود که در مدت مشابه سال ۲۰۱۷، با رشد حدود ۲۰ میلیون تنی، به ۶۲٫۲ میلیون تن افزایش یافت. در نتیجه می‌توان گفت که مصرف قراضه‌ فولادی چین طی این دوره، با رشد ۴۶ درصدی همراه بود.

تحلیلگران معتقد هستند بسیاری از واحدهای فولاد سازی در چین در پی افزایش قیمت‌های مواد اولیه معدنی در فولاد سازی، مصرف قراضه فولادی خود را برای شارژ کوره‌های فولاد سازی از ۸ درصد تا ۱۵ درصد افزایش دادند. علاوه بر آن، نظارت‌های هر چه بیشتر زیست‌ محیطی از سوی دولت مرکزی این کشور موجب شده است که تولید در واحدهای فولادسازی با کوره بلند، به‌دلیل انتشار قابل توجه گازهای گلخانه‌ای، تحت تأثیر قرار گرفته و فولاد سازان مصرف قراضه را در کوره‌های قوس الکتریکی ترجیح دهند. این رشد مصرف حتی در برخی از واحدها به ۲۰ درصد نیز رسید.

با این وجود، بسیاری از فعالان بازار چین معتقدند که در حال حاضر بازار چین کشش مصرف بیشتر قراضه‌ فولادی را دارد. همین موضوع نیز موجب رشد قیمت این محصول در بازار این کشور را فراهم آورده است. بدین ترتیب، می‌توان گفت که قیمت قراضه‌ فولادی در بازار چین برای سومین بار طی این ماه، با رشد مواجه شد. در عین حال از آن‌جا که تقاضا برای این محصول در بازار داخلی این کشور با رشد همراه بوده است و همان‌طور که گفته شد، انتظار می‌رود که این رشد ادامه‌دار باشد، تغییر در روند صادرات قراضه فولادی از این کشور دور از انتظار نخواهد بود.

   وبلاگ آهن یک