شرکتهای با ارزش صنعت و معدن

شرکتهای با ارزش صنعت و معدن

شرکتهای با ارزش صنعت و معدن 150 150 مدیرسایت آهن یک

وبلاگ آهن یک به بررسی شرکتهای با ارزش صنعت و معدن دنیا

پرداخته و نتیجه را در اختیار شما علاقه مندان قرار داده است.

براساس پیگیری گروه بازرگانی “ آهن یک ” ، ده شرکت با ارزش معدنی دنیا

در کشور بریتانیا قرار دارد و با این حال انگلستان نیمی از شرکت های با ارزش معدنی جهان را به خود اختصاص داده است.

شرکت های با ارزش صنعت

صنعت

 

شرکت بی اچ پی بیلتون ، بالاترین ارزش جهانی را داراست و بزرگترین شرکت استخراج معادن و فلزات دنیاست.

در ادامه پیگیری های گروه بازرگانی ” آهن یک ” ده شرکت باارزش جهانی به شرح زیر می باشد :

بی‌اچ‌پی‌بیلتون

در نیمه ی  نخست سال جاری مسیحی ، بیشترین میزان ارزش بازار را با رقم ۸۷.۶۷ میلیارد دلار به خود اختصاص داد.این غول استرالیایی‌ انگلیسی در سال جاری یک صد و سی ودومین سال فعالیت خود را پشت سر می‌گذارد و بزرگترین شرکت استخراج معادن و فلزات جهان ، شناخته می‌شود.این شرکت چند ملیتی در زمینه ی تولید و توزیع فرآورده‌های نفتی ، آلومینیوم ، اورانیوم ، الماس ، طلا ، نقره ، فولاد ، سنگ آهن ، منگنز و زغال سنگ فعالیت می‌کند.دفتر عملیاتی این شرکت در شهر ملبورن استرالیا قرار دارد و دفتر مرکزی آن نیز در شهر لندن مستقر است.این شرکت چندی پیش اعلام کرد که تصمیم دارد تا کمتر از یک دهه دیگر نیمی از کسب و کار خود را با ابعاد فراملی‌اش به بانوان اختصاص دهد.هم‌اکنون از هر۵نفری که در این مجموعه چندملیتی در سراسر جهان مشغولند یک نفر زن است و زنان حتی پست‌های ارشد مدیریتی را در اختیار دارند.

ریوتینتو

پس از بی‌اچ‌پی‌بیلتون در ۶ماه ابتدای سال جاری میلادی

با رقم ۷۳.۷۹میلیارد دلار بیشترین میزان ارزش بازار سرمایه را در اختیار گرفت.

این شرکت انگلیسی‌ استرالیایی از ۱۴۴سال پیش تاکنون فعالیت خود را آغاز کرده است.

سنگ آهن ، بوکسیت ، آلومینا ، آلومینیوم ، مس ، الماس ، مولیبدن ، طلا ، زغال سنگ ، اورانیوم ، تیتانیوم اکسید ، بورات ، نمک و تالک ، محصولات این غول معدنی هستند.

در سال جاری ، شمار کارکنان آن در سطح جهان به ۵۰هزار نفر می‌رسد.

پروژه‌های این شرکت در ۶ قاره جهان پراکنده‌اند،

اما بیشتر آنها در کشورهای استرالیا و کانادا متمرکزند.

چاینا شینه وا انرژی

سومین شرکت معدنی جهان است و پس از بی‌اچ‌پی و ریوتینتو بیشترین میزان ارزش بازار سرمایه را با رقم ۶۲.۴میلیارد دلار به‌دست آورده است.این شرکت بزرگترین شرکت استخراج زغال سنگ در چین و همینطور در دنیا به شمار می‌آید . از سال ۱۹۹۵ میلادی(۱۳۷۴ هجری خورشیدی) تاسیس شده،یکی از زیرمجموعه‌های شرکت شینهوآست و در زمینه تولید و حمل‌ونقل زغال سنگ و تولید برق فعالیت دارد.در سال ۲۰۱۱ میلادی(۱۳۹۰ هجری شمسی) شمار کارمندان آن به ۷۴ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.

گلنکور

در سوئیس رتبه چهارم را

در فهرست شرکت‌هایی دارد که بیشترین میزان ارزش بازار را در۶ ماه ابتدایی سال جاری در سطح جهان به خود اختصاص دادند.۴۳ سال پیش و در سال ۱۹۷۴ میلادی فعالیت خود را آغاز کرد.فعالیت آن در سطح جهان گسترده است و دفاتر آن در شهر بار کشور سوییس ، شهرلندن انگلیس ، شهر روتردام کشور هلند و شهر سن‌ هلیا در جزیره جرزی قرار دارند.تولید انواع کامودیتی اعم از فلزات و مواد معدنی ، محصولات وابسته به انرژی و کشاورزی از جمله محصولات این شرکت هستند.در سال گذشته میلادی شمار کارکنان گلنکور به ۱۵۴ هزار و ۸۳۲ نفر رسید.

وله

در برزیل در ۶ماه ابتدای سال جاری میلادی

میزان ارزش بازار سرمایه خود را به ۴۰.۱۷ میلیارد دلار رساند.

پیشینه فعالیت این شرکت به ۷۵ سال می‌رسد. عرصه فعالیت آن در سطح جهان گسترده شده و دفتر اصلی آن در شهر ریودوژانیرو پایتخت کشور برزیل است. سنگ آهن ، گندله ، منگنز ، مس ، نیکل ، زغال سنگ و کود ، محصولات این غول معدنی هستند که در سال ۲۰۱۴ میلادی (۱۳۹۳ هجری خورشیدی) شمار نیروی انسانی آن به ۷۶ هزار و ۵۳۱ نفر رسیده بود.

کُل‌ایندیا

در ۶ماه نخست سال جاری میلادی ۲۴.۶۲ میلیارد دلار ارزش بازار تولید کرد.

این شرکت دولتی است ، پیشینه فعالیت آن به ۴۲ سال می‌رسد

و در شهر کلکته در ایالت بنگال غربی هندوستان واقع شده است. زغال سنگ تنها محصول آن است.در سال جاری میلادی ، شمار کارکنان این شرکت به ۳۱۰ هزار و ۱۶ نفر رسیده است.کل‌ایندیا ، بزرگترین تولیدکننده زغال سنگ در جهان است و حدود ۸۲ درصد از زغال سنگی که در هندوستان تولید می‌شود ، محصول این شرکت است.

ریک‌گُلد

در نیمه نخست سال جاری میلادی ۱۸.۲۸ میلیارد دلار ارزش بازار داشت.

این شرکت ۳۴ سال پیش

و در سال ۱۹۸۳ مسیحی تاسیس شد و دفتر آن در شهر تورنتو در استان اونتاریو کشور کانادا مستقر است.

طلا ، نقره و مس تولید می‌کند.بزرگترین شرکت استخراج‌کننده طلا در جهان است و عملیات استخراجی آن در کشورهای آرژانتین ، استرالیا ، کانادا ، شیلی ، پاپوآگینه‌نو ، جمهوری دومینیکن ، عربستان سعودی ، زامبیا و ایالات متحده آمریکا گسترده شده است.بیش از ۷۵ درصد از محصولات تولیدی بریک‌گُلد از منطقه آمریکا به‌دست می‌آید.

نیومومنت‌ماینینگ

آمریکایی هشتمین کشوری است که در ۶ ماه ابتدای سال جاری

بیشترین ارزش بازار را میان شرکت‌های معدنی جهان با رقم ۱۷.۵۱ میلیارد دلار داشته است.این شرکت ۱۰۱ سال پیش و در سال ۱۹۱۶ میلادی (۱۲۹۵ هجری شمسی) و در شهر گرین‌وود‌وی‌لِیج در ایالت کُلُرادوی آمریکا تاسیس شد. طلا ، مس و نقره تولید می‌کند و در سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ هجری خورشیدی) مجموع کارکنان آن به ۳۴ هزار نفر می‌رسید.

آنگلواَمِریکن انگلیسی

در نیمه نخست سال جاری ۱۷.۳۳ میلیارد دلار ارزش بازار سرمایه ایجاد کرد.

دفاتر این شرکت در شهرهای لندن و ژوهانسبورگ قرار دارد.

مس ، الماس ، سنگ آهن ، زغال متالورژی ، نیکل ، پلاتینوم و زغال حرارتی ، محصولات این شرکت هستند.در پایان سال ۲۰۱۵ میلادی (دی ۱۳۹۴ ه.ش) این شرکت ۱۳۵ هزار نفر نیروی انسانی داشت.آنگلواَمِریکن بزرگترین تولیدکننده پلاتینوم جهان است و ۴۰ درصد از محصول جهانی پلاتینوم را تولید می‌کند.دامنه پروژه‌های این شرکت به قاره های آفریقا ، آسیا ، استرالیا ، اروپا ، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی کشیده شده است.

فِرسنیلو

در فهرست ده‌گانه شرکت‌هایی که بیشترین میزان ارزش بازار را در ۶ ماه ابتدای سال جاری میلادی داشتند ،

با خلق ۱۴.۵۴ میلیارد دلار ارزش ، آخرین رتبه را دارد.

تنها ۹ سال از عمر این شرکت انگلیسی می‌گذرد. یکی از دفاتر آن در شهر لندن و دیگری در شهر مکزیکوسیتی پایتخت کشور مکزیک است.این شرکت در زمینه استخراج فلزات گرانبها فعالیت دارد ، بزرگترین تولیدکننده نقره از کانی این فلز است و دومین شرکت بزرگ استخراج طلا در کشور مکزیک به شمار می‌آید.

ممنون از همیاری شما با وبلاگ آهن یک.