لوله مانیسمان یا لوله بدون درز

انواع-لوله

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز 600 400 مدیرسایت آهن یک

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز: لوله های بدون درز در میان صنایع مختلف بسیار محبوب هستند. امروزه، صاحبان کسب و کار و افراد می توانند به راحتی با توجه به قدرت، نگاه منحصر به فرد، مقاومت بالا و قدرت ضد خوردگی، به راحتی لوله های بدون درز را در تقریبا تمام صنایع پیدا کنند. این لوله ها به آسانی در انواع مختلف، اشکال و اندازه های مختلف با توجه به روش جوشکاری و تولید، شکل، طول و خیلی بیشتر قابل دسترس هستند.

شرکت آهن یک از بزرگترین تامین کننده های لوله مانیسمان (لوله بدون درز) قادر به ارائه بهترین خدمات به شما کارفرمایان و مشتریان گرامی می باشد.

لوله بدون درز چیست؟

لوله بدون درز یک لوله است که هیچ جوش جوش ندارد. لوله بدون درز ایده آل یک لوله فلزی جامد با هر انتهای متصل به لوله دیگر بدون داشتن جوش مشترک است. این لوله ها یا در یک انتها یا در هر دو طرف می توانند به انتهای لوله یا لوله توخالی دیگری متصل شوند.

حضور هر گونه جوش در یک لوله مانسمان به عنوان یک نقطه ضعف عمل می کند.

چه تفاوتی میان لوله مانیسمان و بدون درز وجود دارد؟

تفاوت اصلی بین یک لوله بدون درز و یک لوله جوش داده شده است که مفاد یک عنصر ضروری از محصولات جوش است، در حالی که شما متوجه هیچ گونه اتصالی یا جوشکاری در یک لوله بدون درز نمی شوید.

تفاوت بین درز و لوله بدون درز در فرایند تولید است. لوله بدون درز از طریق فرایند اکستروژن تولید می شود. فلز مذاب از طریق قالب عبور می شود تا شکل لوله را بگیرد. این لوله دارای قطر بیرونی خوب بدون علامت مفاصل است. آنها در برنامه کاربردی مورد استفاده قرار می گیرند که لوله ها باید از طریق سوراخ ثابت عبور داده شوند.

برخی دیگر از تفاوت های بین لوله های بدون درز و لوله های جوش داده شده عبارتند از:

یک لوله بدون درز اکسترود شده و از یک شمع کشیده می شود در حالیکه یک لوله جوش خورده از یک نوار تشکیل شده است که برای تولید یک لوله ساخته شده و جوش داده شده است.

از آنجا که یک لوله بدون درز دامنه وسیعی از اقدامات ایمنی را ارائه می دهد، گران تر از یک لوله جوش است. لوله بدون درز نسبتا کوتاه در طول، در حالی که لوله های جوش داده شده را می توان در طول طولانی مدت تولید می شود.
یک لوله بدون درز به طور کلی نشانه ای از خوردگی را نشان نمی دهد تا زمانی که آن را به یک محیط بسیار خورنده است، در حالی که منطقه جوش در لوله جوش بسیار بیشتر از حملات خوردگی است.
مساحت جوش به صورت غیرمنتظره در نظر گرفته می شود، لذا دارای خواص متفاوت و مقاومت در برابر خوردگی کمتر و همچنین تغییرات بعدی می باشد. لوله مانیسمان هر گونه مسائل را حذف می کند و در نتیجه مقاومت در برابر خوردگی بالا ارائه می دهد.

برای خرید لوله بدون درز (لوله مانیسمان) با کیفیت بالا میتوانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۹۰۱۶ با کارشناسان فروش شرکت آهن یک در تماس باشید.

تولید لوله مانیسمان

لوله بدون درز اکسترود شده و از یک شمش کشیده می شود در حالیکه لوله جوش از نوار ساخته می شود که برای تولید یک لوله ساخته شده و جوش داده شده است.

ریخته گری گریز از فلزات آهنی داغ یکی از مهمترین فرایندهای تولید لوله مانیسمان است. لوله بدون درز (SMLS) با کشیدن یک میله جامد از یک میله سوراخ کننده برای ایجاد پوسته توخالی تشکیل شده است. همانطور که فرایند تولید شامل هیچ جوشکاری نیست، لوله های بدون درز قوی تر و قابل اعتمادتر می شوند. از لحاظ تاریخی، لوله بدون درز به عنوان فشار پایدار بهتر از انواع دیگر در نظر گرفته شد و اغلب بیشتر از لوله جوش داده شده بود.

ساختار لوله های بدون درز لوله های بدون درز از طریق تشکیل یک لوله توخالی از عرض و محیط یکسان ساخته شده است. ساختار توخالی اطمینان می دهد که لوله ها می توانند به راحتی خم شوند تا شکل مورد نظر، اندازه و تمامی نیازهای ساختاری مشتریان را مشخص کنند. بنابراین، هنگامی که یک لوله برای نصب یک خط مستقیم تشکیل شده باشد.

افزایش کاربرد لوله بدون درز (مانسمان)

افزایش اهمیت لوله های بدون درز دلیل این افزایش ناگهانی در استفاده و اهمیت لوله های بدون درز، این است که دارای یک طراحی فیزیکی بسیار منحصر به فرد است و به دلیل عدم وجود اتصالات قابل توجه در لوله، قدرت و پشتیبانی عالی را تضمین می کند. برنامه های کاربردی بسیاری وجود دارد که در بسیاری از موارد نیاز به این لوله ها را در همه دیدگاه های باز و مزایای ساختاری متعدد خود را در تامین و تقویت تقاضای عظیم برای آنها در بازار کمک کرده است.

قدرت و قابلیت اطمینان قدرت و قابلیت اطمینان دو ویژگی منحصر به فرد است که در آن لوله های بدون درز همه لوله های دیگر را پشت سر گذاشته اند. آنها فوق العاده قابل اعتماد هستند و می توانند همیشه عملکرد خوبی را ارائه دهند.

علت قدرت لوله مانیسمان

لوله مانیسمان یک لوله بدون درز یا جای جوش است. در یک لوله جوش داده شده، ناحیه ی جوش داده شده بخش ضعیفی از لوله است که مقاومت لوله را دچار محدودیت می کند. در حالی که لوله مانیسمان چنین جای جوشی ندارد و بنابراین ساختار و قدرت یکنواختی در سراسر بدن لوله وجود دارد. بنابراین لوله بدون درز می تواند فشار بالا، دمای بالاتر، فشار مکانیکی و فرسایش خوردگی را بالا ببرد و برنامه های کاربردی گسترده ای در زمینه های نفت و گاز، پالایشگاه، پتروشیمی، شیمیایی، کود، برق، خودرو، بلبرینگ، مکانیک و ساخت و ساز داشته باشد.

لوله بدون درز از چه موادی ساخته می شود؟

لوله مانیسمان می تواند از هر نوع آلیاژ و فلزات مانند فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، مولیبدن یا تنگستن ساخته شود. لوله های بدون درز در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که بالاترین الزامات ایمنی را اعطا می کنند.

 

آیا مایل به استفاده از لوله مانیسمان در پروژه بعدی خود هستید؟

برای خرید لوله بدون درز (لوله مانسمان) با کیفیت بالا میتوانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۹۰۱۶ با کارشناسان فروش شرکت آهن یک در تماس باشید.