مطالب

انواع توری جوشی

توری جوشی

توری جوشی در ابعاد و سایز های مختلف و با مفتول های مختلف طبق درخواست مشتری عرضه میگرددوتوری ها تماما بصورت جوش نقطه ای توسط دستگاه تولید می گرددتوری جوشی بصورت بافت تار و پود نمی باشد و مفتول ها روی هم قرار گرفته و توسط دستگاه جوش داده می شود.

انواع توری

انواع توری جوشی

توری جوشی که به آن توری مش نیز گفته میشود ، در ۳ نوع  با مفتول آهن ، اسید شور و گالوانیزه تولید میشود که عمدتا مفتول اسید شور و آهن کاربرد بیشتری دارد و همیشه روی خط تولید است. توری جوشی معمولا در ۲ نوع  برگی و رولی در بازار موجود میباشد.

انواع توری های جوشی گالوانیزه

کاربرد در صنعت، کشاورزی، ساخت و ساز، حمل و نقل، معدن، گارد حرفه ای، تزئین، حفاظت از دستگاه و…توری جوشی گالوانیزه معمولا در ۲ نوع  برگی و رولی در بازار موجود میباشد. چشمه های  ۵×۵ – ۸×۸ – ۱۰×۱۰ – ۱۵×۱۵ – ۲۰×۲۰  ، در سایز ۲×۱ و مفتول ۲ تا ۶ میلیمتر گالوانیزه تولید می گردد.مفتول کار شده گالوانیزه گرم با ۱۰ سال ضمانت زنگ زدگی می باشد.

جدول مشخصات توری جوشی برگی

وزن ورقه مش جوشی بستگی به ضخامت میله به کار رفته ، اندازه چشمه و ابعاد محصول مورد نظر دارد . به طوریکه هر چه مفتول ضخیم تر ، چشمه ها کوچکتر و ابعاد ورق یا رول بزرگتر باشد به وزن واحد آن در متر مربع می افزاید . عکس این قضیه نیز صادق است یعنی هر چه مفتول نازکتر ، چشمه ها بزرگتر و ابعاد ورق یا رول کوچکتر باشد ، محصول نهایی سبکتر می شود . البته ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که توری های گالوانیزه سرد ( که اکثراً وارداتی و متعلق به کشور چین هستند ) ، دارای وزن کمتری نسبت به نوع گالوانیزه گرم (که اغلب تولید داخل کشور هستند ) دارند .

مشخصات توری جوشی برگی

نوع مفتول
سایز مفتول
چشمه
وزن هر برگ ۲*۱
آهن گالوانیزه ۲.۵ ۵×۵ ۲.۶ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۲.۵ ۸×۸ ۱.۸ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۲.۵ ۱۰×۱۰ ۱.۴ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۳ ۵×۵ ۴.۲ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۳ ۸×۸ ۲.۶ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۳ ۱۰×۱۰ ۲.۲ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۴ ۵×۵ ۷.۶ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۴ ۸×۸ ۵ کیلوگرم
آهن گالوانیزه ۴ ۱۰×۱۰

۳.۸ کیلوگرم

مشخصات توری جوشی رولی 

نوع مفتول :گالوانیزه

قطر مفتول :۱۸ – ۲۰ – ۲۲

ارتفاع : ۹۰ سانتی متر – ۱۰۰ سانتی متر – ۱۲۰ سانتی متر

چشمه : ۱ سانت تا ۲ سانت

مشخصات توری جوشی رولی

توری جوشی (توری مش) عمدتا برای مصرف‌های ساختمانی و کف در داخل بتون کاربرد دارد که در این روزها یکی از رایج‌ترین روش‌های ساخت در ساختمان‌ها و پروژه‌های بزرگ را به خود اختصاص می‌دهد.
این توری در ابعاد ۲.۲۰*۶ و با سایز میلگرد ۶ ، ۸ ، ۱۰ و ۱۲ تولید می‌گردد.

کاربردی‌ترین نوع توری مش در ساخت وساز را می‌توان به میلگرد ۶ ساده با تمام چشمه‌های موجود و ۸ آجدار با چشمه‌های ۱۰*۱۰ ، ۱۵*۱۵ و ۲۰ *۲۰ اشاره نمود

مش های ریز چشمه

مش های ریز چشمه:با چشمه های۳،۴،۵،۸ سانتیمتر و با قطر سیم۲،۲.۵،۳،۴،۵ میلیمتر به صورت گالوانیزه و سیاه قابل تولید است.بیشتر مصارف ان بر روی تری دی پنل ها و کف سوله و یا ساختمان میباشد.

تولید توری جوشی

تولید این توری دقیقاً مشابه تولید مش است. به این صورت که میله ها به صورت تار و پود و با زاویه ۹۰ درجه روی هم قرار گرفته و در محلهای تقاطع به هم به وسیله جوش نقطه ای جوشکاری می شوند . میله های به کار رفته در این محصول از نوع فولاد پرکربن بوده و دارای انعطاف نیست . هر چند شبکه فولادی جوشی رولی انعطاف بیشتری نسبت به نوع ورقه ای دارند .

دستگاه های تولید این محصول دستگاه های بسیار دقیقی هستند و محصول به دست آمده از این دستگاه ها دقیقاً یکدست و یک شکل است . در این دستگاه ها یکسری الکترود مسی در یک خط با فواصل معین و دقیق قرار دارند . دقیقاً مشابه همین در زیر مفتول نیز قرار دارند . هنگامی که مفتول ها در زمان معین و در فاصله معین قرار گرفتند ، الکترود ها به هم نزدیک شده و دو سیم را به هم می چسبانند ، آنگاه جوش بین دو میلگرد  یا مفتول اتفاق می افتد .مفتول های اضافی از دو طرف برش می شود و این امر باعث می شود تا سر و ته رول صاف و یکدست باشد

خصوصیات توری جوشی

این توری ها دارای مقاومت و استحکام بسیار خوبی در برابر خوردگی ، پوسیدگی و زنگ زدگی دارند. توری جوشی گالوانیزه گرم که اغلب تولید داخل کشور است دارای مقاومت و استحکام مضاعفی نسبت به انواع گالوانیزه سرد یا مفتول فولادی سیاه دارد . امنیت و ایستایی بالای این محصول سبب گردیده است که در جاهایی که نیاز به حفاظت و امنیت بالایی باشد ، از این محصول با دوام استفاده شود .

مشخصه دیگر این نوع از توری رعایت دقیق قاصله میله ها نسبت به همدیگر و جوش  نقطه دقیق آن است که از لق زدن و جا به جا شدن میله ها جلوگیری می کند .

قیمت توری جوشی

قیمت توری آهنی جوشی تابع یکسری عوامل است که در ذیل بیان می شود :

  1. ضخامت میله به کارفته در تار و پود محصول
  2. نوع پوشش استفاده شده برای میله ها ( گالوانیزه سرد باشد یا گرم )
  3. کشور سازنده
  4. وزن محصول نهایی
  5. مقدار و حجم سفارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *