لوله

آیا استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی مقرون به صرفه است ؟

استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی

استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی چگونه است؟

لوله یکی از مصالح ساختمانی است که دارای پیشینه تاریخی زیادی است.  انسان‌ ها از دیر باز از لوله‌ های سفالی برای انتقال آب استفاده می‌کردند. صنعت لوله ‌سازی در سالیان زیاد همپا با تکنولوژی دارای پیشرفت ‌های زیادی بوده  است و در برهه‌ های زمانی مختلف لوله ‌هایی با ویژگی ‌ها و تکنولوژی جدید به بازار عرضه کرده ‌است. هر کدام از این لوله‌ها دارای ویژگی‌های مختلفی بوده‌اند که آن‌ها را مناسب استفاده در موقعیت‌ های مختلف می‌کرده‌ است. امروزه صنعت لوله‌ سازی همپای سایر صنایع تولید مصالح ساختمانی پیش می‌رود و لوله‌هایی با کاربرد زیاد به بازار معرفی می‌کند. یکی از انواع لوله ‌هایی که چند سالی است این صنعت به بازار معرفی کرده ‌است لوله مانیسمان است.

لوله مانیسمان لوله ‌ای است که در ساختار آن هیچ‌گونه درز و شکافی وجود ندارد. این لوله ‌ها به‌ علت ساختاری خاصی که دارند دارای مزایای بسیاری هستند که استفاده از این لوله ‌ها را در صنایع مختلف امکان‌پذیر می‌کند. یکی از کاربردهای لوله مانیسمان استفاده از آن‌ها برای لوله‌کشی ساختمان است. معمولاً ساختمان ‌هایی که دارای فشاری زیادی در بخش لوله‌کشی هستند مناسب استفاده از لوله‌های مانیسمان هستند. در این مقاله قصد داریم به بررسی ویژگی‌های مختلف لوله ‌های مانیسمان از جمله استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی صحبت کنیم. اگر شما جزو کسانی هستید که می‌خواهید از این لوله ‌ها برای خانه خود استفاده کنید و از  استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی مطلع شوید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا مطالبی کاربردی برای شما شرح دهیم.

انواع رده های لوله مانیسمان

انواع لوله مانیسمان در رده های ۲۰ و ۴۰ و ۸۰

لوله های مانیسمان در مقایسه با سایر مدل های لوله دارای چه ویژگی هایی هستند؟

در ادامه بررسی ویژگی‌ های لوله ‌های ما نیسمان و استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی لازم است که به مقایسه این لوله‌ ها و سایر مدل‌ های لوله بپردازیم. همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد لوله‌ های مانیسمان به‌ علت ساختار خاصی که دارد، هیچ‌گونه درز و شکافی بر روی آن‌ها دیده نمی‌شود و همین مسئله باعث می‌شود که توان تحمل فشار این لوله ‌ها بسیار بالا باشد و هم چنین این لوله‌ها در موقعیت‌های زمانی با دمای بالا نیز مورد استفاده باشد.  به ‌همین‌ علت معمولاً از این لوله ‌ها در مکان‌هایی استفاده می‌شود که فشار و یا دما بسیار بالا باشد.

البته لوله‌ های مانیسمان تنها لوله ‌هایی نیستند که قابلیت تحمل فشار بالا را داشته باشند اما معمولاً در این زمینه این لوله ‌ها دارای بیشترین تحمل هستند. معمولاً در ساخت و طراحی بناها و سازه‌های مختلف باید با صلاح‌ دید مهندسان از این مدل از لوله ‌ها استفاده شود. همچنین کیفیت استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی نیز به نظر مهندس سازنده خانه بستگی دارد. که از چه نوع لوله ما نیسمان در ساختن خانه و لوله‌کشی آن استفاده شود معمولاً از این لوله‌ها برای انتقال آب و فاضلاب در شرایط مختلف استفاده می‌شود زیرا این لوله‌ها دارای دیواره‌های بسیار مقاومی هستند و در بلند مدت سیستم آب‌رسانی و فاضلاب را دچار مشکل نمی‌کند.

کاربردهای لوله مانیسمان چیست؟

لوله های فولادی Mannesmann عناصر ساختاری زیبایی شناختی و باربر هستند، به عنوان مثال. در پل‌ها، ساختمان‌ها، سالن‌ها، استادیوم‌ها، سکوهای فراساحلی، سازه‌های ژاکت و توربین‌های بادی، تنها چند کاربرد را نام می‌بریم. با لوله های فولادی، بسیاری از سازه ها را می توان به طور قابل توجهی ساده کرد و با هزینه مقرون به صرفه اجرا کرد.

منبع: https://www.mannesmann.com

چه عواملی بر قیمت لوله های مانیسمان تاثیر میگذارند؟

ویژگی بعدی که در بررسی این مدل از لوله‌ ها و کیفیت استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی لازم است مورد بررسی قرار بگیرد عوامل مؤثر بر قیمت این لوله‌ها است. معمولاً زمانی کیفیت استفاده از لوله مانیسمان در خانه مقرون‌به‌ صرفه به‌نظر می‌رسد که این مدل از لوله‌ها دارای قیمت مناسبی نیز باشد وگرنه استفاده از این لوله‌ها در لوله‌کشی خانه‌ها مقرون‌به‌صرفه نیست. اولین عامل تاثیر گذار بر قیمت این لوله‌ها ماده سازنده آن است معمولاً لوله‌های مانیسمان که از جنس فولاد هستند دارای قیمت بیشتری به نسبت سایر جنس‌ های لوله مانیسمان هستند. زیرا فولاد به نسبت سایر مواد اولیه از مقاومت بالاتری برخوردار است. دومین عامل تاثیرگذار بر قیمت این لوله‌ها سایز و ضخامت این لوله‌ها است.

معمولاً این لوله‌ها در سایزهای مختلف تولید می‌شوند که هر کدام از این سایز ها مناسب استفاده در ساختمان‌ های مختلف است. همچنین هر چقدر که ضخامت این لوله‌ ها بیشتر شود این لوله ‌ها دارای مقاومت بیشتری خواهند بود. آخرین عامل تأثیرگذار و یکی از مهم‌ ترین آن‌ها بر قیمت لوله‌ های ما نیسمان کشور تولیدکننده این لوله‌ها است معمولاً لوله‌های مانیسمان وارداتی دارای قیمت بالاتری هستند و به‌صورت مستقیم تحت تاثیر قیمت دلار هستند. خوشبختانه لوله‌های ما نیسمان جزو مصالحی هستند که در ایران تولید می‌شوند گروه ملی صنعتی فولاد ایران و کارخانه لوله دقیق کاوه جزو کارخانه ‌هایی هستند که این لوله‌ها را در ایران تولید می‌کند. تا به این‌ جای مقاله ابعاد مختلفی از موضوع کیفیت استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی را مورد بررسی قرار داده‌ایم که امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

در هنگام خرید لوله مانیسمان به چه عواملی دقت کنیم دقت کنیم ؟

برای بررسی بیشتر مسئله استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی لازم است به بررسی این مساله بپردازیم که در هنگام خرید این لوله‌ها باید به چه ویژگی‌هایی دقت کنیم. معمولاً مهندس طراح بنای شما مشخص می‌کند که لازم است از چه مدل و کیفیت و سایزی در لوله‌کشی سازه خود استفاده کنید. شما برای این که بهترین کیفیت را بتوانید برای خانه خود خود فراهم کنید، بهتر است که کاملاً چیزی را که در نقشه ساختمان تان طراحی‌شده را، تهیه کنید و همچنین دقت کنید که لوله خریداری‌شده دارای کیفیت بالایی باشد و حتما تمامی تست‌های کیفیت را گذرانده باشد. با توجه به این نکات شما می‌توانید کیفیت استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی  را برای خودتان تضمین کنید.

 

سخن پایانی در رابطه با استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی

لوله های مانیسمان یکی از  انواع مدل های لوله هستند که چند سالی است به بازار معرفی شده اند. این لوله ها به علت شیوه ساخت خاصی که دارند، هیچ گونه درز و شکافی بر روی بدنه آن ها دیده نمی شود.  همین مسئله باعث می شود که لوله های مانیسمان دارای تحمل فشار و دمای زیادی باشند. این لوله ها در موقعیت های مختلف کاربرد دارند. این لوله ها در صنایعی همانند صنعت نفت و گاز که لوله ها تحت فشار زیادی قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین دیگر استفاده این لوله ها، در صنایع غذایی و دارویی است که خطوط انتقال آن ها حتما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

یکی دیگر از استفاده های لوله مانیسمان، استفاده در لوله کشی خانه ها است. معمولا از این لوله ها در سیستم لوله کشی فاضلاب خانه ها استفاده می شود. رعایت نکاتی در استفاده از این لوله ها باعث بهبود  استفاده از لوله مانیسمان برای مصارف خانگی می شود. در هنگام خرید این لوله ها حتما باید به نکاتی همچون جنس و مدل این لوله ها دقت داشت و همچنینی این لوله ها را باید حتما از فروشگاه های معتبر تهیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *